Bencien obchodzi urodziny Jego Świątobliwości Karmapy, 2016 - wideo

 

Z okazji trzydziestych pierwszych urodzin, społeczność klasztoru Bencien pragnie przekazać Jego Świątobliwości Karmapie Ogjenowi Trinle Dordże najgorętsze, z głębi serca płynące życzenia.

W Benchen Nangten Thoesam Ling Shedra (sziedra klasztoru Bencien w Pharpingu) uroczystości poświęcone tej rocznicy rozpoczęły się rankiem 26 czerwca 2016 roku głębokimi naukami Jego Eminencji Drubłanga Sangje Njenpy Rinpoczego na temat aktywności Karmapy.

Kolejnym punktem programu była pudża Szesnastu Arhatów, w trakcie której Sangje Njenpa Rinpocze ofiarował mandalę oraz symbole ciała, mowy i umysłu Buddy na tron Jego Świątobliwości. Następnie, za przykładem Rinpoczego wszyscy zgromadzeni – lamowie, mnisi i świeccy – ofiarowali katak na tron Karmapy, recytując przy tym wielokrotnie modlitwy o długie życie Jego Świątobliwości. Wieczorem, na zakończenie ceremonii, uroczyście pokrojono ogromny tort urodzinowy.

W samym klasztorze Benchen Phuntsok Dargye Ling w Katmandu odbyła się podobna ceremonia. Rano Lamowie i mnisi pod kierunkiem Dordże Lobpyna wykonali pudżę i ofiarowali kataki. Wieczorem uroczyście pokrojono tort, a mnisi zaśpiewali Karmapie “Happy Birthday to You”.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.