Posąg Buddy Siakjamuniego w Centrum Bencien w Grabniku

Posąg Buddy Siakjamuniego w Centrum Bencien w Grabniku

 

Jedną z głównych aktywności Związku jest stwarzanie warunków do zapoznawania się z naukami i praktyką buddyjską w naszej tradycji.

Związek regularnie organizuje seminaria poświęcone studiowaniu Nauk Buddy oraz poznawaniu i ćwiczeniu się w różnych rodzajach medytacji. Seminaria prowadzone są zarówno przez zapraszanych wybitnych współczesnych mistrzów buddyzmu wadżrajany, przede wszystkim Rinpoczów z klasztoru Bencien, jak i rezydującego na stałe w Centrum w Grabniku Lamę Rinczena, a także innych lamów z Nepalu i z Polski. W dziale "Program nauk i praktyk" można zapoznać się z kalendarium planowanych wydarzeń, zaś bliższe informacje o danym seminarium zawarte są w punkcie "Najbliższe wydarzenia".

Infrastruktura głównego ośrodka Związku – Centrum w Grabniku – pozwala nie tylko na studiowanie Nauk i udział we wspólnych praktykach, ale umożliwia także zainteresowanym osobom wykonywanie krótszych lub dłuższych (w tym tradycyjnych trzyletnich) odosobnień medytacyjnych pod kierunkiem doświadczonych nauczycieli.

Centrum w Grabniku oferuje też możliwość skorzystania na miejscu z bogatego księgozbioru (także w językach obcych) oraz zaopatrzenie się w materiały potrzebne do praktyki.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.