Pudża ognia (dzinsek) Dordże Phagmo

 

Rozbudowany rytuał Dordże Phagmo, tak zwana Dordże Phagmo Drubpa, wszedł po raz pierwszy do programu seminariów Centrum w Grabniku w 2000 roku. Wcześniej nie był on wykonywany publicznie, lecz w zamkniętym gronie osób, które w pełni ukończyły zewnętrzną, wewnętrzną i tajemną praktykę Jidama. Po jakimś czasie jednak Kjabdzie Tenga Rinpocze uznał, że wykonywanie Drubpy w sposób otwarty przyniesie wiele pożytku oraz inspiracji także innym osobom, gdyż słysząc recytowane słowa, otrzymają one błogosławieństwo Dordże Phagmo.

Poprzednia praktyka Dordże Phagmo w Grabniku miała miejsce dwa lata temu, a w zeszłym roku wykonywaliśmy rozbudowaną praktykę Khorlo Demczoka. 

Tegoroczna tygodniowa Dordże Phagmo Drubpa odbyła się w naszym Centrum w dniach 29 czerwca - 5 lipca 2020 r. Była to praktyka w rozbudowanej wersji, wraz z mandalą z piasku i z pudżą ognia (dzinsek) na zakończenie.

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć w naszej Galerii, a na kanale Benchen Poland na YouTube umieściliśmy krótkie filmy, pokazujące sypanie mandali z piasku:

 

 

 


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.