Jego Eminencja Sangje Njenpa Rinpocze prowadzi czwarte Kagju Mynlam Polska - wideo

Jego Eminencja Sangje Njenpa Rinpocze prowadzi czwarte Kagju Mynlam Polska - zob. relację wideo

 

Kolejne, czwarte już Kagju Mynlam Polska odbyło się w dniach od 24 do 26 sierpnia 2013 roku. Tym razem głównym prowadzącym lamą był Jego Eminencja Sangje Njenpa Rinpocze.

Pierwszy dzień rozpoczęła uroczysta procesja z portretem Jego Świątobliwości Karmapy. Rinpocze ofiarował na tron Karmapy Mandalę Wszechświata i symbole przebudzonego Ciała, Mowy, Umysłu, Właściwości i Aktywności, a następnie wygłosił mowę wprowadzającą.

Drugiego dnia, w przedpołudniowej sesji Rinpocze udzielił abhiszeki Milarepy. Trzeciego, ostatniego dnia rano wygłosił wykład, który na wszystkich wywarł niezapomniane wrażenie. Był to komentarz do tekstu na temat praktyki lodziong, zwanego "Osiem zwrotek Langri Tangpy".

Popołudniową sesję rozpoczęła tsok pudża Milarepy, a następnie wszyscy zebrali się u bram ośrodka trzyletnich odosobnień, by wziąć udział w uroczystej ceremonii zamknięcia bram drubkangu. Wkrótce potem, pod przewodnictwem Rinpoczego, kolejna grupa przyszłych lamów rozpoczęła swoje trzyletnie odosobnienie.

Kagju Mynlam, jak zwykle, zakończyła wieczorna ceremonia Marme Mynlam, w czasie której wszyscy uczestnicy śpiewali modlitwy trzymając w dłoniach płonące lampki, a następnie, śpiewając mantrę Karmapa Kjenno, umieścili je wokół flagi Karmapy pośrodku dziedzińca.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.