Czcigodny Sangter Tulku Rinpocze prowadzi Trzecie Kagju Mynlam Polska

Czcigodny Sangter Tulku Rinpocze prowadzi Trzecie Kagju Mynlam Polska

 

Coroczne Kagju Mynlam w Polsce stało się już tradycją. Zgodnie z wolą Kjabdzie Tengi Rinpoczego w dniach 7-9 września 2012 r. po raz kolejny odbyły się wspólne modlitwy o pomyślność i pokój dla całego świata.

Jak wiemy, Jego Świątobliwość Karmapa objął opieką ceremonię w Grabniku jako odgałęzienie corocznego międzynarodowego Kagju Mynlam w Bodh Gai w Indiach. Komitet Kagju Mynlam także w tym roku wybrał ciepynów: Lamę Dzigme i Lamę Szenpena, którzy przyjechali, aby przygotowywać tormy i ołtarz, a także Umdzego Dałę, który prowadził śpiewy. Jego Świątobliwość Karmapa podarował zaś swoje kaligrafie, a także polskie wydanie książki ze swymi wykładami, dedykując wszelki z nich dochód na potrzeby organizacji Kagju Mynlam w Polsce.

Ceremonię rozpoczęła, jak zwykle, procesja prowadząca podobiznę Jego Świątobliwości Karmapy do namiotu stanowiącego lhakang (świątynię), a zakończyła "Modlitwa lampki", której kulminacyjnym momentem był przemarsz wokół Centrum z zapalonymi zniczami i ustawienie ich potem w kręgu wokół flagi Karmapy.

Głównym lamą prowadzącym Trzecie Kagju Mynlam Polska był czcigodny Sangter Tulku Rinpocze. W trakcie tych trzech dni Rinpocze miał okazję wygłosić dwa niezwykle inspirujące wykłady, udzielił zgromadzonym abhiszeki czteroramiennego Czenrezika i stale wspierał nasze modlitwy swym błogosławieństwem.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.