Tegoroczne Kagju Mynlam było pierwszą ceremonią, jaka odbyła się u stóp naszego nowego wielkiego posągu Buddy. Modlitwom przewodził Jego Eminencja Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze. Każdego dnia mieliśmy możność słuchać wspaniałych wykładów Rinpoczego i modlić się w jego inspirującej obecności, a w drugi dzień Mynlamu Rinpocze udzielił abhiszeki Czarnego Dzambali.

W tym roku gościliśmy wyjątkowo wielu lamów z klasztoru Bencien, w tym Khenpo Lamę Osung. Udział brało także kilkunastu lamów narodowości polskiej i niemieckiej. Ponadto wśród specjalnych gości wymienić trzeba siostrę Jego Eminencji Kalu Rinpoczego z mężem, który jest członkiem rodziny królewskiej Bhutanu. Jak zwykle w Mynlamie uczestniczyli nie tylko Polacy, ale także goście z całego świata, w tym z Malezji, Szkocji, Francji, Niemiec, Czech, Łotwy. Drugiego dnia odwiedzili nas także przedstawiciele zaprzyjaźnionej sanghi wietnamskiego buddyzmu wadżrajany.

Ważnym akcentem było też ukazanie się nowej, trzeciej już edycji Księgi Mynlamu. Jego Świątobliwość Karmapa podjął decyzję o opracowaniu nowszej wersji, chcąc uzupełnić istniejący zbiór tak, by reprezentował on wszystkie szkoły Kagju, a także zawierał teksty recytowane podczas nauk i tradycyjnych ceremonii.

Marme Mynlam, czyli modlitwa ofiarowania lampki, tradycyjnie kończąca trzy dni Mynlamu, także miała w tym roku szczególną wymowę, gdyż na zakończenie płonące lampki ustawiliśmy na stopniach wokół powstającej właśnie w Centrum stupy Kjabdzie Tengi Rinpoczego.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.