Jego Eminencja Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze prowadzi szóste Kagju Mynlam Polska

Jego Eminencja Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze prowadzi szóste Kagju Mynlam Polska

 

Tegoroczne Kagju Mynlam było pierwszą ceremonią, jaka odbyła się u stóp naszego nowego wielkiego posągu Buddy. Modlitwom przewodził Jego Eminencja Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze. Każdego dnia mieliśmy możność słuchać wspaniałych wykładów Rinpoczego i modlić się w jego inspirującej obecności, a w drugi dzień Mynlamu Rinpocze udzielił abhiszeki Czarnego Dzambali.

W tym roku gościliśmy wyjątkowo wielu lamów z klasztoru Bencien, w tym Khenpo Lamę Osung. Udział brało także kilkunastu lamów narodowości polskiej i niemieckiej. Ponadto wśród specjalnych gości wymienić trzeba siostrę Jego Eminencji Kalu Rinpoczego z mężem, który jest członkiem rodziny królewskiej Bhutanu. Jak zwykle w Mynlamie uczestniczyli nie tylko Polacy, ale także goście z całego świata, w tym z Malezji, Szkocji, Francji, Niemiec, Czech, Łotwy. Drugiego dnia odwiedzili nas także przedstawiciele zaprzyjaźnionej sanghi wietnamskiego buddyzmu wadżrajany.

Ważnym akcentem było też ukazanie się nowej, trzeciej już edycji Księgi Mynlamu. Jego Świątobliwość Karmapa podjął decyzję o opracowaniu nowszej wersji, chcąc uzupełnić istniejący zbiór tak, by reprezentował on wszystkie szkoły Kagju, a także zawierał teksty recytowane podczas nauk i tradycyjnych ceremonii.

Marme Mynlam, czyli modlitwa ofiarowania lampki, tradycyjnie kończąca trzy dni Mynlamu, także miała w tym roku szczególną wymowę, gdyż na zakończenie płonące lampki ustawiliśmy na stopniach wokół powstającej właśnie w Centrum stupy Kjabdzie Tengi Rinpoczego.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.