Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze w Bencien w Tybecie

Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze w Bencien w Tybecie

 

czerwiec - lipiec 2017

Jego Eminencja Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze przebywa obecnie w klasztorze Bencien w Tybecie, gdzie udziela przekazów i nauk do Ciakcien Ngedyn Gjamtso ("Ocean ostatecznego znaczenia mahamudry" autorstwa dziewiątego Karmapy).

Na to wyjątkowe wydarzenie przybyło blisko sześć tysięcy uczestników, w tym liczni Rinpoczowie, Khenpo, Drubpyni, mnisi i mniszki ze stu czterdziestu trzech klasztorów z całego Tybetu, zarówno z Karma Kagju, Drukpa Kagju, Drikung Kagju, Jelpa Kagju, Szangpa Kagju, Barom Kagju, Zurmang Kagju, jak i z Sakjapy, Njingmapy, Dzionangpy, a także kilku przedstawicieli Gelukpy.

Poczynając od 2 czerwca 2017 roku codziennie odbywają się dwie sesje nauk oraz dwie sesje wspólnej medytacji. Program zakończy się 23 lipca.

Kilka dni temu Jego Świątobliwość Karmapa zadzwonił do Rinpoczego i poprosił o wykonanie pudży Tary jako oznaki pomyślności tego wydarzenia.

 

Od lewej: Bencien Czime Rinpocze, Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze i Lama Tenam

Od lewej: Bencien Czime Rinpocze, Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze i Lama Tenam


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
 
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.