Jego Świątobliwość XVII Gjalłang Karmapa i poprzedni Kjabdzie Tenga Rinpocze

Jego Świątobliwość XVII Gjalłang Karmapa i poprzedni Kjabdzie Tenga Rinpocze

 

2 marca 2017 w czasie audiencji Jego Świątobliwość XVII Gjalłang Karmapa powiedział mi, że ekipa poszukująca nowej inkarnacji (Jangsi) Kjabdzie Tengi Rinpoczego powinna pojawić się w klasztorze Tergar w Bodh Gaji w czasie trzydniowej pudży Taszi Tseringmy wykonywanej w ramach zimowego odosobnienia mniszek. Trzeciego dnia, pod koniec pudży Jego Świątobliwość posłał po mnie Khenpo z Rumteku z poleceniem, bym podszedł do tronu.

Jak pamiętamy, 24 lutego 2016 roku Jego Świątobliwość wręczył pierwszy list-przepowiednię Drubłangowi Sangje Njenpie Rinpoczemu, zaś drugi element przepowiedni - pierwszy szkic - otrzymała ekipa poszukiwawcza. Drugi szkic otrzymałem w zeszłym roku. Obecnie Jego Świątobliwość wręczył mi katak i drugi list-przepowiednię.

Jego Świątobliwość poprosił też, by ekipa poszukiwawcza przyszła do niego po pudży, by omówić szczegóły. Udzieliwszy dokładnych wyjaśnień dotyczących drugiego listu, Jego Świątobliwość polecił nam wracać do Nepalu, by po raz trzeci udać się na poszukiwania inkarnacji. Posługując się listem-przepowiednią, pod kierunkiem Drubłanga Sangje Njenpy Rinpoczego, prowadzimy w tej chwili poszukiwania.

Tymczasem, jak wiemy, Jego Świątobliwość XVII Gjalłang Karmapa kilka dni temu w czasie transmisji na żywo ogłosił, że wkrótce zaprezentuje publicznie nową inkarnację Kjabdzie Tengi Rinpoczego.

Tempa Yarphel, 19 marca 2017 r.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.