Jangsi Tenga Rinpocze

Jangsi Tenga Rinpocze

 

Z radością informujemy, że 21 marca 2017 roku Jego Świątobliwość XVII Gjalłang Karmapa oficjalnie rozpoznał nową inkarnację Kjabdzie Tengi Rinpoczego.

Jangsi Rinpocze z rodzicami

Jangsi Rinpocze z rodzicami

 

23 marca 2017 Lama Tempa Jarphel napisał:

"Drodzy Bracia i Siostry,

Jak już zapewne wiecie, 21 marca 2017 roku o godzinie 9 czasu indyjskiego, w klasztorze Tergar w Bodh Gaji, Jego Świątobliwość XVII Gjalłang Karmapa zaprezentował nową inkarnację Kjabdzie Tengi Rinpoczego. Jangsi Rinpocze jest zaledwie czteroletnim chłopcem, lecz chwilami sprawia wrażenie w pełni dojrzałego człowieka. Aż trudno uwierzyć, że jest tak młody!

W tej chwili natłok zajęć nie pozwala mi na dokładniejsze relacje, ale później opowiem Wam więcej o szczegółach poszukiwań i o samym momencie odnalezienia inkarnacji. Podzielę się też zdjęciami i nagraniami wideo.

Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze polecił nam czekać na porady Jego Świątobliwości Karmapy co do dalszego postępowania. Njenpa Rinpocze sam nie mógł przybyć na ceremonię rozpoznania Jansi Tengi Rinpoczego, gdyż obecnie nadal przebywa w Bhutanie. Jego wizyta została zaplanowana na długo wcześniej. Rinpocze odwiedza nieraz bardzo odległe i niedostępne tereny. Po to, by otrzymać od Rinpoczego nauki i abhiszeki, ludzie z oddaniem znoszą trudy wędrówki, w czasie której doświadczają wielu niewygód. Nieraz podróż trwa trzy- cztery dni, a starcy muszą być niesieni przez innych. Dlatego Rinpocze nie mógł anulować swojego programu.

Poza tym główną ceremonią będzie intronizacja Jangsi Rinpoczego, która odbędzie się w późniejszym terminie. Data zostanie ogłoszona po ustaleniu szczegółów, zgodnie z oczekiwanymi wskazówkami ze strony Jego Świątobliwości."

 

Transmisję z ceremonii rozpoznania można obejrzeć na wideo opublikowanym przez Tsurphu Labrang Media (początek ok. 51 minuty):

Transmisja z ceremonii rozpoznania Jangsi Tengi Rinpoczego przez Jego Świątobliwość Karmapę - wideo


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
 
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.