Jangsi Tenga Rinpocze z rodzicami, rodzeństwem i towarzyszącymi lamami z wizytą u Tai Situ Rinpoczego

Jangsi Tenga Rinpocze z rodzicami, rodzeństwem i towarzyszącymi lamami z wizytą u Tai Situ Rinpoczego

 

Obchody Losaru w tym roku były w klasztorze Bencien wyjątkowym wydarzeniem. Po raz pierwszy Jego Eminencja Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze i Jangsi Tenga Rinpocze świętowali je razem. W tym radosnym wydarzeniu uczestniczyli też rodzice obu Rinpoczów.

Njenpa Rinpocze udzielił przy tej okazji cennego ustnego przekazu do tekstu Dziampal Tsendzie (sanskr.: Mandziuśri-nama-samgiti, czyli „Powtarzanie imienia Mandziuśriego”), w szczególności w intencji pomyślnej nauki małego tulku. Pierwszy dzień nowego roku Ziemnego Psa, który - według kalendarza tybetańskiego - stanowił bardzo pomyślny dzień dla rozpoczęcia ważnych aktywności, został bowiem wyznaczony jako początek edukacji Jangsi Rinpoczego.

Njenpa Rinpocze podkreślił przy tym znaczenie właściwego procesu wychowania, z naciskiem prosząc osoby odpowiedzialne za edukację Jangsi, by nie zepsuć młodego tulku nadmierną pobłażliwością i różnymi gadżetami. 

 

Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze i Jangsi Tenga Rinpocze razem świętują Losar w klasztorze Bencien - wideo

Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze i Jangsi Tenga Rinpocze razem świętują Losar w klasztorze Bencien - wideo

 

Zaraz po obchodach Losaru Jangsi Tenga Rinpocze wraz ze swą rodziną i osobami towarzyszącymi wyruszył w podróż po Indiach. 18 lutego 2018 roku przybył do klasztoru Szierabling, gdzie rezyduje Jego Eminencja Kenting Tai Situ Rinpocze. Został powitany przez szpaler mnichów, mniszek i okolicznych mieszkańców, a następnie przyjęty na audiencji przez Situ Rinpoczego. Następnego dnia rano Tai Situ Rinpocze poprowadził dla niego ceremonię oczyszczającą (tzw. „rytuał obmywania”). Na pożegnanie ofiarował mu posąg Buddy i inne prezenty, wyrażając życzenie, by w przyszłości młody tulku przyniósł pożytek niezliczonym istotom.

Następnie Jangsi Rinpocze udał się do klasztoru Tergar w Bodh Gaja, gdzie w tym czasie przebywał Jego Eminencja Goszir Gjaltsab Rinpocze. Ceremonia przebiegła podobnie, jak w Szierabling. Dodatkowo uczestniczyli w niej reprezentanci Karmapy i Tsurphu Labrang: Khenpo Garłang i Gjaltsen Sonam. Następnie Gjaltsab Rinpocze poprosił Jangsi Rinpoczego, by udał się z nim do głównej świątyni w Bodhgaji, gdzie złożyli ofiary i modlili się o pomyślność wszystkich istot. 

Było życzeniem zarówno Jego Świątobliwości Karmapy, jak i jego Eminencji Sangje Njenpy Rinpoczego, by Jangsi Tenga Rinpocze odbył tę podróż i otrzymał błogosławieństwo od dwóch wielkich dzierżycieli naszej linii. 27 lutego Jangsi Rinpocze wrócił do Katmandu.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
 
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.