Jangsi Tenga Rinpocze z rodzicami, rodzeństwem i towarzyszącymi lamami z wizytą u Tai Situ Rinpoczego

Jangsi Tenga Rinpocze z rodzicami, rodzeństwem i towarzyszącymi lamami z wizytą u Tai Situ Rinpoczego

 

Obchody Losaru w tym roku były w klasztorze Bencien wyjątkowym wydarzeniem. Po raz pierwszy Jego Eminencja Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze i Jangsi Tenga Rinpocze świętowali je razem. W tym radosnym wydarzeniu uczestniczyli też rodzice obu Rinpoczów.

Njenpa Rinpocze udzielił przy tej okazji cennego ustnego przekazu do tekstu Dziampal Tsendzie (sanskr.: Mandziuśri-nama-samgiti, czyli „Powtarzanie imienia Mandziuśriego”), w szczególności w intencji pomyślnej nauki małego tulku. Pierwszy dzień nowego roku Ziemnego Psa, który - według kalendarza tybetańskiego - stanowił bardzo pomyślny dzień dla rozpoczęcia ważnych aktywności, został bowiem wyznaczony jako początek edukacji Jangsi Rinpoczego.

Njenpa Rinpocze podkreślił przy tym znaczenie właściwego procesu wychowania, z naciskiem prosząc osoby odpowiedzialne za edukację Jangsi, by nie zepsuć młodego tulku nadmierną pobłażliwością i różnymi gadżetami. 

 

Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze i Jangsi Tenga Rinpocze razem świętują Losar w klasztorze Bencien - wideo

Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze i Jangsi Tenga Rinpocze razem świętują Losar w klasztorze Bencien - wideo

 

Zaraz po obchodach Losaru Jangsi Tenga Rinpocze wraz ze swą rodziną i osobami towarzyszącymi wyruszył w podróż po Indiach. 18 lutego 2018 roku przybył do klasztoru Szierabling, gdzie rezyduje Jego Eminencja Kenting Tai Situ Rinpocze. Został powitany przez szpaler mnichów, mniszek i okolicznych mieszkańców, a następnie przyjęty na audiencji przez Situ Rinpoczego. Następnego dnia rano Tai Situ Rinpocze poprowadził dla niego ceremonię oczyszczającą (tzw. „rytuał obmywania”). Na pożegnanie ofiarował mu posąg Buddy i inne prezenty, wyrażając życzenie, by w przyszłości młody tulku przyniósł pożytek niezliczonym istotom.

Następnie Jangsi Rinpocze udał się do klasztoru Tergar w Bodh Gaja, gdzie w tym czasie przebywał Jego Eminencja Goszir Gjaltsab Rinpocze. Ceremonia przebiegła podobnie, jak w Szierabling. Dodatkowo uczestniczyli w niej reprezentanci Karmapy i Tsurphu Labrang: Khenpo Garłang i Gjaltsen Sonam. Następnie Gjaltsab Rinpocze poprosił Jangsi Rinpoczego, by udał się z nim do głównej świątyni w Bodhgaji, gdzie złożyli ofiary i modlili się o pomyślność wszystkich istot. 

Było życzeniem zarówno Jego Świątobliwości Karmapy, jak i jego Eminencji Sangje Njenpy Rinpoczego, by Jangsi Tenga Rinpocze odbył tę podróż i otrzymał błogosławieństwo od dwóch wielkich dzierżycieli naszej linii. 27 lutego Jangsi Rinpocze wrócił do Katmandu.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.