Mnisi w klasztorze Bencien

Mnisi w klasztorze Bencien

 

Wkrótce minie pięć lat od chwili odejścia Kjabdzie Tengi Rinpoczego w parinirwanę. Jak wiemy, Jego Świątobliwość XVII Gjalłang Karmapa Ogjen Trinle Dordże przekazał Jego Eminencji Sangje Njenpie Rinpoczemu list-przepowiednię dotyczącą nowej inkarnacji Tengi Rinpoczego. Zalecił też skompletowanie odpowiednich recytacji w celu usunięcia ewentualnych przeszkód, jakie mogą się pojawić w procesie odnajdowania Tulku czy przejęcia przez niego schedy po poprzedniku.

Jak już pisaliśmy, "Dwadzieścia jeden pochwał Tary" zostało wyrecytowane milion razy przez mnichów z różnych klasztorów. Fundusze na ofiary przekazywane w tym celu klasztorom wyasygnował zarówno Bencien Labrang (zarząd klasztoru), jak i osobiście Jego Eminencja Sangje Njenpa Rinpocze.

Recytacja zaleconych stu milionów mantry Guru Rinpoczego była kontynuowana przez cały 2016 rok. W dniach 13 - 28 grudnia 2016 roku w klasztorze Bencien w Katmandu odbyła się w tej intencji praktyka Guru Rinpoczego Kynciok Cidy połączona z gromadzeniem powtórzeń mantry. Praktykę prowadził Jego Eminencja Sangje Njenpa Rinpocze, udzielając dodatkowo abhiszek Kynciok Cidy, Czenrezika i Długiego Życia Tsepame. W czasie codziennych wykładów Rinpocze komentował też tekst "Słowa mego doskonałego mistrza". Wideo z wykładów można znaleźć na naszej stronie.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu mnisiej i świeckiej społeczności Bencien udało się łącznie skompletować ponad 300 milionów mantr! Czekamy teraz, pełni nadziei, że Jangsi Tenga Rinpocze wkrótce ukaże nam swoje oblicze.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
 
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.