14 listopada 2020 r. Biuro Administracji Gjalłanga Karmapy w Tsurphu (Tsurphu Labrang) zwróciło się z prośbą do wszystkich klasztorów oraz organizacji Karma Kagju, tudzież wszystkich uczniów Karmapy o wykonywanie praktyk w intencji Jego Świątobliwości. Zgodnie z tradycyjnym tybetańskim systemem astrologicznym zbliżający się rok księżycowy jest "rokiem urodzeniowym" (uważanym za rok przeszkód) J.Ś. Siedemnastego Karmapy Ogjena Trinle Dordże. Z pełną treścią komunikatu można zapoznać się na polskiej stronie Karmapy.

Mówiąc w dużym uproszczeniu, tybetański system astrologiczny używa dwunastu znaków horoskopu, którym przyporządkowane są kolejne lata. Życie ludzkie wyznaczają zatem dwunastoletnie cykle. Rok przyporządkowany temu samemu znakowi, co rok urodzenia, uważany jest za niepomyślny, pełen przeszkód życiowych i zagrożeń. Niektórzy lamowie czas ten spędzają na wykonywaniu bardziej intensywnej praktyki Dharmy, nieraz udają się wtedy na kilkumiesięczne odosobnienie medytacyjne.

W związku z apelem Labrangu, jak podaje poniżej zamieszczone oświadczenie Rady Klasztoru Bencien, nasi mnisi – z klasztoru, sziedry, ośrodka odosobnień i szkoły Bencien – pod kierunkiem Jego Eminencji Drubłanga Sangje Njenpy Rinpoczego i Jangsi Tengi Rinpoczego będą wykonywać modlitwy i pudże w celu usunięcia przeszkód Jego Świątobliwości Gjalłanga Karmapy. Z największą wiarą i oddaniem ofiarowują także modlitwy o Jego zdrowie, długie życie i spontaniczne spełnienie wszystkich szlachetnych intencji.

 

Poniżej oryginalny tekst po tybetańsku i angielsku (kliknij na zdjęcie, by powiększyć).

 


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.