Jangsi Tenga Rinpocze

Jangsi Tenga Rinpocze

 

"OGŁOSZENIE

Taszi Delek,

Powrót Jangsi Kjabdzie Tengi Rinpoczego do klasztoru Bencien w Katmandu w Nepalu będzie uczczony skromną ceremonią. Jangsi Kjabdzie Tenga Rinpocze został rozpoznany przez Jego Świątobliwość Karmapę Ogjena Trinle Dordże. Uroczyste powitanie w Bencien poprowadzi Jego Eminencja Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze.

Jego Świątobliwość Karmapa Ogjen Trinle Dordże doradził, by ta symboliczna ceremonia powitalna była bardzo krótka. Według Karmapy Jangsi Rinpocze nie powinien udzielać publicznych błogosławieństw dopóki nie osiągnie wieku siedmiu lat.

Dlatego bardzo prosimy wszystkie zaprzyjaźnione klasztory, ośrodki Dharmy i ośrodki Bencien, by nie przysyłały z tej okazji swych reprezentantów. Sam klasztor Bencien planuje jedynie symboliczne ofiarowanie mandali i symboli Ciała, Mowy i Umysłu Buddy.

Daty ceremonii ucięcia włosów i intronizacji Jangsi Rinpoczego będą wspólnie ustalane przez Jego Świątobliwość Gjalłanga Karmapę Ogjena Trinle Dordże i Jego Eminencję Sangje Njenpę Rinpoczego, ale dopiero gdy Rinpocze ukończy siedem lat.

Taszi Deleg
Zarząd Klasztoru Benchen"

 

Poniżej oryginalny list-ogłoszenie (kliknij, by powiększyć).

 

list-ogłoszenie


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
 
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.