Jangsi Tenga Rinpocze z rodzicami i Zarządem Klasztoru Bencien w Bodh Gai, Indie

Jangsi Tenga Rinpocze z rodzicami i Zarządem Klasztoru Bencien w Bodh Gai, Indie

 

Wiadomość od Ciakdze Lamy Tempy Jarphela z 27 marca 2017:


"21 marca o godzinie 9:30 rano czasu lokalnego w klasztorze Tergar w Bodh Gaji Jego Świątobliwość XVII Gjalłang Karmapa zaprezentował światu nową inkarnację Kjabdzie Tengi Rinpoczego. Była to tylko ceremonia prezentacji, nic ponadto. Nie należy jej mylić z uroczystością intronizacji czy ucięcia włosów. W naszej tradycji jest wiele różnych ceremonii i nie należy mieszać ich znaczenia. To było na razie tylko przedstawienie Jangsi Rinpoczego.

Jego Świątobliwość Karmapa stwierdził, że ceremonia ucięcia włosów i intronizacji może mieć miejsce dopiero, gdy Jangsi Rinpocze ukończy siedem lat. Daty zostaną ustalone później przez Jego Świątobliwość Karmapę i Drubłanga Sangje Njenpę Rinpoczego.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędą się te uroczystości. Do tego czasu Jangsi Rinpocze pozostanie z rodzicami w swojej wiosce, bawiąc się z rówieśnikami na świeżym powietrzu i rosnąc w czystym, nieskażonym środowisku naturalnym. W tej okolicy nie ma żadnej motoryzacji, od czasu do czasu przylatuje tylko helikopter. Powietrze i woda są niezwykle czyste. Z materialistycznego punktu widzenia okolica jest bardzo biedna, bez luksusowych artykułów takich, jak elektronika itp. Niemniej mieszkający tam ludzie są bardzo zadowoleni ze swego życia, pełnego spokoju i harmonii.

Poniżej - wideo z pudży Mahakali z Jangsi Kjabdzie Tengą Rinpocze w Jaskini Mahakali koło Bodh Gaji.

Pudża Mahakali z Jangsi Kjabdzie Tengą Rinpocze w Jaskini Mahakali koło Bodh Gaji - wideo


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
 
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.