Recytacje mantr w klasztorze Bencien

Recytacje mantr w klasztorze Bencien

 

Minęły już cztery lata od chwili odejścia Kjabdzie Tengi Rinpoczego w parinirwanę. Jak wiemy, Jego Świątobliwość XVII Gjalłang Karmapa Ogjen Trinle Dordże przekazał list-przepowiednię dotyczącą nowej inkarnacji Rinpoczego. Zalecił też skompletowanie odpowiednich recytacji w celu usunięcia ewentualnych przeszkód, jakie mogą się pojawić w procesie odnajdowania Tulku czy przejęcia przez niego schedy po poprzedniku.

"Dwadzieścia jeden pochwał Tary" zostało już wyrecytowane, zgodnie z zaleceniem, milion razy przez mnichów z różnych klasztorów. Fundusze na ofiary przekazywane w tym celu klasztorom wyasygnował zarówno Bencien Labrang (zarząd klasztoru), jak i osobiście Jego Eminencja Sangje Njenpa Rinpocze.

Recytacja stu milionów mantry Guru Rinpoczego jest kontynuowana. W dniach 13 - 28 grudnia 2016 roku w klasztorze Bencien w Katmandu odbywa się praktyka Guru Rinpoczego Kynciok Cidy połączona z gromadzeniem powtórzeń mantry.

Program rozpoczęła abhiszeka Kynciok Cidy, udzielona przez Jego Eminencję Sangje Njenpę Rinpoczego. Kilka dni później Rinpocze udzieli abhiszeki Czenrezika, a na zakończenie - abhiszeki Długiego Życia Tsepame. W czasie codziennych wykładów Rinpocze komentuje tekst "Słowa mego doskonałego mistrza".

Zdjęcia autorstwa Sindhu Lim można zobaczyć w Galerii.  

Szczegółowy program (kliknij, aby powiększyć):

Szczegółowy program recytacji


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
 
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.