Klasztor Rumtek w Sikkimie

 

W odpowiedzi na wielokrotnie ponawiane prośby ze strony sanghi mnisiej oraz społeczności świeckiej, Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze zgodził się udzielić przekazu Rincien Terdzy w głównej siedzibie Jego Świątobliwości Karmapy na uchodźctwie, klasztorze Rumtek w Sikkimie. Rinpocze zdecydował się zmienić cały swój program, by wydarzenie to mogło dojść do skutku. Wstępnie początek przekazu planowany jest około połowy czerwca 2023 roku. Dokładne daty i szczegółowy program zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.


Poniżej zdjęcia oryginalnych pism w języku angielskim oraz tybetańskim, anonsujących to wydarzenie (kliknij, aby powiększyć):

 

Rincien Terdzy (tyb. rin chen gter mdzod), czyli "Skarbnica drogocennych term" to jedna z tzw. "Pięciu skarbnic" Dziamgona Kongtrula Lodro Thaje. Stanowi największy zbiór wyciągów z różnych term. W ponad siedemdziesięciu tomach zawarte tu zostały najbardziej reprezentatywne abhiszeki ze starych i nowych term.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.