Klasztor mniszek w Parpingu

Klasztor mniszek w Parpingu

 

Jeszcze za życia poprzedniego Kjabdzie Tengi Rinpocze, w Parpingu w Nepalu została zakupiona ziemia z postawionym, ale niewykończonym budynkiem. Zgodnie z życzeniem Rinpoczego ziemia ta miała być poświęcona miejscu do praktyki odosobnieniowej mniszek.

Dzięki pomocy sponsorów budynek udało się całkowicie wyremontować i stworzyć warunki do praktyki odosobnień. Obecnie w długim odosobnieniu w Benchen Arya Tara Ling przebywają zaledwie trzy mniszki, podczas gdy ośrodek oferuje miejsce odosobnień dla większej liczby osób.

W związku z powyższym, a także w odpowiedzi na potrzeby społeczności buddyjskiej z regionu Himalajów, Drubłang Sandzie Njenpa Rinpocze zdecydował, iż z początkiem ósmego miesiąca księżycowego tego roku w Benchen Arya Tara Ling rozpocznie się tradycyjne trzyletnie odosobnienie. Program praktyk dla mniszek będzie zgodny z tradycją Szangpa Kagju.

W kwietniu 2022 roku klasztor Bencien wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Drubpynem, czyli głównym nauczycielem podczas odosobnienia, będzie Lama Jinten Palzang. Poniżej oryginalny dokument w języku tybetańskim.

 

 


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.