Posąg Buddy Siakjamuniego w Centrum Bencien w Grabniku

 

Głównym ośrodkiem i siedzibą Związku Buddyjskiego Bencien Karma Kamtsang jest Centrum Bencien Karma Kamtsang w Grabniku. Odbywają się tu regularnie seminaria poświęcone praktykom medytacyjnym i studiowaniu Nauk prowadzone przez polskich oraz tybetańskich lamów.

Centrum, leżące około 40 km na zachód od Warszawy, jest miejscem spokojnym, oddalonym od siedlisk ludzkich, ale z bardzo dobrym dojazdem.

Obecność polskiego Lamy Rinczena oraz innych lamów mieszkających na stałe lub odwiedzających Centrum, daje możliwość konsultacji i otrzymania przekazów oraz wyjaśnień do praktyki. Na miejscu też można skorzystać z ośrodkowej biblioteczki oraz zaopatrzyć się w materiały pomocne w praktyce.

Od lat istnieje możliwość odbywania tu buddyjskich odosobnień medytacyjnych, po uzgodnieniu z Lamą Rinczenem i zarezerwowaniu terminu w biurze. Od 2009 roku działa też ośrodek tradycyjnych trzyletnich odosobnień "Benchen Drubde Osal Ling w Polsce", w którym kształcą się polscy i zagraniczni lamowie.

W 2010 roku, współfinansowany przez Fundusze Strukturalne Unii Europejskiej, powstał budynek Centrum Kultury Buddyjskiej. Obecnie budujemy także świątynię (której Jego Eminencja Sangje Njenpa Rinpocze nadał nazwę Lhakang Dzinlab Trinpung - Świątynia Chmur Błogosławieństw), stupę z relikwiami Kjabdzie Tengi Rinpoczego oraz kuchnię wraz z jadalnią.

Biuro Centrum jest czynne od wtorku do niedzieli w godz. 10-13 i 14-17. W poniedziałki - nieczynne.

 

Centrum Bencien w Grabniku z lotu ptaka, 2018

Centrum w Grabniku z lotu ptaka, 2018

 

Centrum Bencien z lotu ptaka, Grabnik 2016 - wideo

Z lotu ptaka, Grabnik 2016 - wideo


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.