Kuchnia Centrum w Grabniku w budowie

 

Na przestrzeni lat działalności ośrodka coraz bardziej oczywista stawała się konieczność zbudowania profesjonalnej kuchni wraz z jadalnią. 

W sierpniu 2011 roku, w trakcie drugiego Kagju Mynlam Polska, jeden z darczyńców powiedział Kjabdzie Tendze Rinpoczemu, że chciałby ufundować dom mieszkalny dla Lamy Rinczena, i poprosił o zgodę na zbudowanie go na terenie ośrodka. Rinpocze chętnie na to przystał.

Jednak kilka dni później Lama wraz z żoną poprosili zarówno Rinpoczego, jak i sponsora, aby pieniądze te przeznaczyć na znacznie pilniejszą potrzebę, jaką jest kuchnia i jadalnia dla wszystkich. Rinpocze z radością pobłogosławił ten pomysł, a darczyńca zgodził się zmienić przeznaczenie darowizny.

Osoby, które już wcześniej podjęły się zaprojektować naszą świątynię, zadeklarowały także gotowość ofiarowania projektu kuchni. Projekt był gotowy już z początkiem 2012 roku, a w lipcu otrzymaliśmy pozwolenie na budowę. Ruszyły prace. Najpierw konieczne było przygotowanie drogi dojazdowej do budowy. Potem zaczęła się budowa samego budynku.

Duży zastrzyk finansowy naszego darczyńcy oraz dary wielu innych osób pozwoliły na postawienie budynku w stanie surowym, pokrycie go dachem oraz wstawienie okien.

 

CO POZOSTAŁO DO ZROBIENIA

W miarę możliwości finansowych w następnych etapach musimy:

  • wykonać montaż instalacji wodno-kanalizacyjnych, gazowych i elektrycznych,
  • wykończyć ściany i podłogi w pomieszczeniach,
  • wyposażyć kuchnię, magazyny i jadalnię.

JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.