Czcigodny Ato Rinpocze

Czcigodny Ato Rinpocze

 

Ato Rinpocze urodził się w 1933 r. w Khamie. Jest ósmą inkarnacją Tenzina Tulku z klasztoru Nezang. W dzieciństwie jego towarzyszami nauki i zabaw byli Tenga Rinpocze i Thrangu Rinpocze. Uczył się od różnych nauczycieli, m.in. od drugiego Dziamgona Kongtrula z Palpung czy od Jego Świątobliwości Dilgo Khjentse Rinpoczego (który był też jego rodzonym wujem). W latach 1950-53 Rinpocze przeszedł przez tradycyjne trzyletnie odosobnienie medytacyjne.

W latach 1960-63 był reprezentantem szkoły Kagju w Radzie do Spraw Religii i Kultury w Tybetańskim Rządzie Emigracyjnym w Dharamsali. Do 1966 r. asystował siostrze Palmo w Szkole Młodych Lamów w Dalhousie. W 1967 r. Rinpocze ożenił się i przeprowadził do Cambridge w Anglii. Nie angażował się w zakładanie i prowadzenie ośrodków dharmy, nauczając jedynie prywatnie lub na zaproszenia.

Głębia jego urzeczywistnienia i rozległość wiedzy sprawia, że Ato Rinpocze cieszy się najwyższym uznaniem innych Lamów, a jego nauki , nawet gdy dotykają najbardziej subtelnych zagadnień filozofii czy praktyki, są niezwykle jasne i przystępne.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.