Nieopublikowane

 

Kalu Rinpocze urodził się w 1990 r. w swoim klasztorze Samdrub Dargje Cieling w północno-wschodnich Indiach. Został oficjalnie rozpoznany jako inkarnacja poprzedniego Kalu Rinpoczego przez Jego Świątobliwość Dalajlamę oraz Jego Eminencję Tai Situ Rinpoczego. Uroczysta intronizacja odbyła się w 1993 r.

Jangsi Kalu Rinpocze w wieku siedmiu lat rozpoczął formalne studia pod kierunkiem czcigodnego Bokara Rinpoczego. Mając piętnaście lat Rinpocze zaczął trzyletnie odosobnienie w tradycji Szangpa Kagju, które ukończył w 2008 roku.

Od kilku lat Rinpocze naucza w ośrodkach Dharmy na całym świecie. Jego wykształcenie buddyjskie połączone ze świetną znajomością kultury i mentalności Zachodu oraz biegłą znajomością angielskiego ułatwia nawiązanie bezpośredniego porozumienia ze słuchaczami i przekazanie najistotniejszych nauk w niezwykle jasny, łatwy do zrozumienia i pełen humoru sposób.

JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.