Khencien Thrangu Rinpocze

Khencien Thrangu Rinpocze

 

W swej obecnej, dziewiątej inkarnacji czcigodny Khencien Thrangu Rinpocze jest wybitnym uczonym. Należy do starszego pokolenia Lamów Kagju, którzy pełną edukację przeszli jeszcze w Tybecie.

Rinpocze urodził się w 1933 roku. Jego Świątobliwość Gjalłang Karmapa i Palpung Situ Rinpocze, dzięki wizjom, określili miejsce jego narodzin i podali imiona rodziców. Został formalnie rozpoznany jako inkarnacja Thrangu Tulku, gdy miał cztery lata. W dzieciństwie wiele nauk otrzymywał wraz z Tengą Rinpocze i Ato Rinpocze. Połączyła ich wówczas wyjątkowo zażyła przyjaźń.

W tym samym czasie, kiedy Tenga Rinpocze został przez XVI Karmapę mianowany Dordże Lobpynem (głównym mistrzem tantrycznych praktyk i ceremonii) szkoły Kagju, a Bokar Rinpocze sprawował funkcję Drubpyna (mistrza nadzorującego trzyletnie odosobnienia), Thrangu Rinpoczemu Karmapa powierzył funkcję Khenpo - głównego uczonego i opata klasztoru Rumtek oraz całej szkoły Kagju.

Obecnie Rinpocze sprawuje urząd głównego Khenpo w Nalanda Institute - Instytucie Wyższych Studiów Buddyjskich przy klasztorze Rumtek. W 1976 r. założył ośrodek odosobnieniowy w Namo Buddha w Nepalu, a w 1981 r. rozpoczął budowę własnej uczelni (sziedra), Thrangu Taszi Cieling w Boudhanath w Kathmandu. Przez lata odwiedzał także ośrodki Dharmy na całym świecie.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.