Czcigodny Namse Rinpocze

Czcigodny Namse Rinpocze

 

Namse Rinpocze urodził się we wschodnim Tybecie. W wieku piętnastu lat wstąpił do klasztoru Tsedral, gdzie do dwudziestego pierwszego roku życia pobierał wszechstronne nauki w zakresie buddyjskiej filozofii, szczególnie zaś pradżniaparamity i madhjamiki. Odbywał liczne odosobnienia medytacyjne w Tybecie, a potem w Indiach.

Przez jakiś czas mieszkał w klasztorze Dharma Czakra w Rumteku i razem z wieloma tulku Linii Kagju otrzymywał od Jego Świątobliwości Karmapy najważniejsze w naszej tradycji przekazy. W 1970 roku przeniósł się do Francji.

Do 1981 roku pracował jako nauczyciel pomagający w praktyce wielu uczniom w całej Europie. W tym czasie otrzymał od Karmapy zaszczytny tytuł "Rinpocze" i w roku 1981 za radą Jego Świątobliwości przeniósł się do Toronto, gdzie prowadził ośrodek miejski. Kierował także ośrodkiem odosobnień, położonym w pobliżu Niagary.

Czcigodny Namse Rinpocze zakończył swe życie 30 listopada 2009 r.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.