Czcigodny Sangter Tulku Rinpocze

Czcigodny Sangter Tulku Rinpocze

 

Czcigodny Sangter Rinpocze formalnie został rozpoznany jako tulku z tradycji Njingmapy, jednak kształcił się i ukończył odosobnienie medytacyjne w klasztorze Bencien w Nepalu.

Choć odpowiada za własne klasztory w Sikkimie, to doceniając poświęcenie z jakim pracuje dla społeczności Bencien, zarówno Sangje Njenpa Rinpocze, jak i Kjabdzie Tenga Rinpocze uznali go za Rinpoczego z klasztoru Bencien.

Kiedy Kjabdzie Tenga Rinpocze rekomendował Sangtera Rinpoczego jako buddyjskiego nauczyciela, podkreślał, że można polegać zarówno na jego wykształceniu, jak i doświadczeniu medytacyjnym. W czasie kursu w Centrum w Grabniku latem 2010 roku tak go zaprezentował:

"Kiedy Sangtrul Rinpocze [Sangtrul to skrót od 'Sangter Tulku' - przyp. red.] miał siedemnaście czy osiemnaście lat, wówczas jego nauczyciel, Jego Eminencja Ciatral Rinpocze udzielił mu przepowiedni, mówiąc: 'Będzie niezwykle pożyteczne dla Twej przyszłości, jeśli udasz się do klasztoru Bencien i tam będziesz kontynuował naukę'.

Stosownie do tej rady Sangter Rinpocze zamieszkał w Bencien i rozpoczął naukę niezbędnych praktyk i rytuałów w tradycji tego klasztoru. Następnie spędził trzy lata i siedem miesięcy na intensywnym odosobnieniu medytacyjnym w naszym ośrodku trzyletnich odosobnień Benchen Drubde Osal Ling [w Parpingu - przyp. red.].

Uważam go za znakomitego praktykującego. Podczas odosobnienia w jego umyśle rozkwitły bardzo szczególne doświadczenia i urzeczywistnienie. Szczególne jest to, że Sangter Rinpocze posiada wobec mnie niezwykłą miłość i oddanie, oddał mi całe swe serce. Ja zaś traktuję go zawsze jako jednego z tulku, jednego z Rinpoczów naszego klasztoru Bencien."

 


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.