Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze i Jangsi Tenga Rinpocze

Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze i Jangsi Tenga Rinpocze

 

Jego Świątobliwość XVII Karmapa Ogjen Trinle Dordże, w pomyślnym miesiącu Saga Dała (miesiąc, w którym Budda urodził się, osiągnął Przebudzenie i odszedł w Parinirwanę), ułożył modlitwę o długie życie Jangsi Tengi Rinpoczego. Tekst modlitwy, wraz z polską transkrypcją i tłumaczeniem, dostępny jest na naszej stronie w dziale Teksty do praktyki.

Jego Eminencja Sangje Njenpa Rinpocze zasugerował, aby czym prędzej udostępnić wszystkim tę modlitwę tak, by jej regularne recytowanie w klasztorze Bencien w Katmandu oraz w innych ośrodkach Bencien na świecie rozpocząć już od dnia, w którym wypada największe buddyjskie święto - Saga Dała Dycien. Również i my, w Centrum w Grabniku, z radością zainaugurujemy jej recytację w tym pomyślnym czasie.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Jego Świątobliwości Karmapie za napisanie tej modlitwy oraz za opiekę, jaką otacza Jangsi Tengę Rinpoczego.

Poniżej oryginalny list klasztoru Bencien z wyrazami wdzięczności dla J.Ś. XVII Karmapy Ogjen Trinle Dordże (kliknij, by powiększyć) oraz jego tłumaczenie na język polski:

 

 

 

"Do Siedemnastego Gjalłanga Karmapy Ogjena Drodula Trinle Dordże –
Klejnotu w koronie niedościgłej Linii Kagju

Wasza Świątobliwość,

Przede wszystkim pragniemy z całego serca podziękować za wielką radość, jaką jest życie i dobre zdrowie Waszej Świątobliwości oraz nieprzerwany strumień przebudzonych aktywności dla pożytku wszystkich istot na całym świecie.

Szlachetny Poprzednik, Jego Świątobliwość Szesnasty Gjalłang Karmapa, oraz Wasza Świątobliwość zawsze obdarzaliście naszego drogocennego Guru Kjabdzie Tengę Rinpoczego niepojętym współczuciem, za co pozostajemy bezgranicznie wdzięczni. Dobroć, wsparcie i przewodnictwo Waszej Świątobliwości w każdej sprawie były dla nas szczególnie ważne od odejścia poprzedniego Tengi Rinpoczego po rozpoznanie Jangsi Rinpoczego i dziś dzień.

W tym pomyślnym dniu pełni miesiąca Saga Dała cała społeczność klasztoru Bencien w Nepalu i Tybecie z Jego Eminencją Sangje Njenpą Rinpocze na czele pragnie raz jeszcze podziękować Waszej Świątobliwości za niezawodne wsparcie i wskazówki – zaiste nie da się o nich zapomnieć ani niczym zastąpić! Obyśmy zawsze pławili się w błogosławieństwach bezmiaru Twej mądrości i współczucia!

Obyś żył na wieki, a Twa przebudzona aktywność trwała bez ustanku, prosimy, błogosław wiernym uczniom niedościgłej Linii Kagju, przydając siły i mocy naszym wspólnym wysiłkom w otwieraniu nowego rozdziału jej historii. Prosimy, pozostawaj nam światłem przewodnim, abyśmy mogli ziścić to najgłębsze pragnienie.

Nieodmiennie, z taką samą żarliwością modlimy się o przywilej ponownego ujrzenia Waszej Świątobliwości oraz niebywałego szczęścia kosztowania nektaru Twych nauk Dharmy.

Z wyrazami uszanowania,
Posłuszni i pokorni słudzy Waszej Świątobliwości,

Społeczność klasztoru Bencien"


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.