15-21 lipca 2019 (7 dni)

 

Czakrasamwara (po tybetańsku Khorlo Demczok lub Khorlo Dompa) jest ucieleśnieniem najwyższej szczęśliwości wszystkich Buddów. Wraz z Wadżrajoginią (Dordże Phagmo), która jest jego partnerką, był to główny Jidam wszystkich wielkich dzierżycieli tradycji Kagju: Tilopy, Naropy, Marpy, Milarepy, Gampopy oraz kolejnych Karmapów. Marpa Tłumacz i praojcowie Linii Kagju uważali tantrę Czakrasamwary za esencję wszystkich innych tantr.

Drubpa to rozbudowana kilkudniowa praktyka Jidama. Rytuał zawiera m.in. sypanie mandali z piasku oraz pudżę ognia na zakończenie.

Recytować pudżę mogą ci, którzy otrzymali abhiszekę Khorlo Demczoka. Aby nabyć tekst do praktyki, konieczne jest zgłoszenie tego wcześniej przy rejestracji.

Pozostałe osoby mogą w tym czasie znajdować się w świątyni i wykonywać własną medytację. Dzięki słuchaniu słów pudży otrzymają błogosławieństwo Khorlo Demczoka.

Także ci, którzy nie będą w stanie przyjechać na pudżę, mogą gromadzić zasługę z tej praktyki, na przykład przekazując darowiznę na materiały potrzebne do rytuału (ryż do miseczek, płatki na tormy, masło do ozdób, lampki typu tealight, kadzidła, produkty na tsok itp.) Można także zasponsorować poczęstunek dla uczestników.

 

Szczegóły organizacyjne podamy w późniejszym terminie.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.