12-18 lipca 2021 (7 dni)

Khorlo Demczok (Czakrasamwara)

PROGRAM REJESTRACJA SUGEROWANA DAROWIZNA

 

PROGRAM

Początek w poniedziałek 12 lipca o godz. 9:00, zakończenie w niedzielę 18 lipca ok. godz. 17.

Czakrasamwara (po tybetańsku Khorlo Demczok lub Khorlo Dompa) jest ucieleśnieniem najwyższej szczęśliwości wszystkich Buddów. Wraz z Wadżrajoginią (Dordże Phagmo), która jest jego partnerką, był Jidamem wszystkich wielkich dzierżycieli tradycji Kagju: Tilopy, Naropy, Marpy, Milarepy, Gampopy oraz kolejnych Karmapów. Marpa Tłumacz i praojcowie Linii Kagju uważali tantrę Czakrasamwary za esencję wszystkich innych tantr. Do dziś Khorlo Demczok i Dordże Phagmo to główne praktyki w naszej tradycji.

Drubpa to rozbudowana kilkudniowa praktyka Jidama. Rytuał zawiera m.in. sypanie mandali z piasku oraz pudżę ognia na zakończenie.

Do czynnego udziału (recytacja tekstu praktyki, połączona z medytacją na Khorlo Demczoka) niezbędne jest uzyskanie abhiszeki.

Można jednak, przebywając w świątyni w czasie sesji, wykonywać swoją osobistą medytację lub recytować ulubione modlitwy czy mantry. Można też sponsorować pobyt lub wyżywienie dla uczestników pudży lub przekazać darowiznę na materiały potrzebne do rytuału (ryż do miseczek, płatki na tormy, masło do ozdób, lampki typu tealight, kadzidła, produkty na tsok itp.).

Wszystkie te działania sprawiają, że gromadzimy zasługę i otrzymujemy takie samo błogosławieństwo Khorlo Demczoka jak ci, którzy biorą czynny udział w praktyce.

Szczegółowy harmonogram:
12 lipca (poniedziałek) - Khorlo Demczok saciok (rytuał poświęcenia miejsca i rozpoczęcie usypywania mandali z piasku);
13 - 14 lipca (wtorek – środa) - rano skrócona pudża Khorlo Demczoka (tylko dak kje), następnie usypywanie mandali z piasku (usypują tylko osoby, które biorą udział w praktyce);
15 - 17 lipca (czwartek – sobota) - Drubpa Khorlo Demczoka przez 3 dni;
18 lipca (niedziela) - pudża ognia (dzinsek) Khorlo Demczoka i wysypanie piasku z mandali do rzeki.

Ci, którzy otrzymali przekaz i pragną nabyć tekst do praktyki, proszeni są o składanie zamówienia w trakcie rejestracji.

 

REJESTRACJA

Termin rejestracji - do 6 lipca.

Do tego terminu można też zamawiać tekst do praktyki. Tekst jest dodatkowo płatny i przeznaczony wyłącznie dla osób, które otrzymały abhiszekę Khorlo Demczoka.

Rejestracja za pomocą formularza. Formularz prosimy wypełnić także dla osób towarzyszących, nie biorących udziału w seminarium. 

Wszelkie zmiany w rejestracji prosimy zgłaszać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

 

SUGEROWANA DAROWIZNA

Ośrodek utrzymuje się wyłącznie z darowizn, dlatego każda ofiarowana złotówka jest ważna i doceniana. Darowizny prosimy przekazywać na nasze konto (zob. przekazanie darowizny).

Sugerowana darowizna:

jeden dzień - 25 zł
całość – 175 zł

Codziennie będziemy ofiarowywać tsok. Zachęcamy do dołożenia się do kosztów.

 

 

wróć do: Najbliższe wydarzenia


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.