11-14 czerwca 2020 (4 dni)

 

PROGRAM

Prowadzi: Lama Rinczen.

Do udziału w seminarium wymagane jest posiadanie abhiszeki Milarepy.

Seminarium rozpocznie się abhiszeką Milarepy w czwartek 11 czerwca o godz. 10:30. Zakończenie seminarium w niedzielę ok. 16:30.

Milarepa, który dzięki niezwykle żarliwej i pełnej trudów praktyce w ciągu jednego życia osiągnął pełen stan Buddy, jest jednym z najbardziej znanych i czczonych lamów tybetańskich. Powiedziano, że przed każdym, kto choćby tylko usłyszy jego imię, wrota do odrodzenia w niższych światach zamknięte są na siedem żywotów.

Błogosławieństwo i głębia Guru Jogi Milarepy są tak wielkie, że praktykuje się ją zwykle po ukończeniu wstępnych praktyk nyndro, jako przygotowanie do medytacji Jidama. Ale warto ją wykonywać również niezależnie od nyndro, ponieważ jest cenną metodą, pomagającą rozwinąć i pogłębić oddanie dla Lamy, a tym samym uzyskać jego błogosławieństwo, niezbędne do uczynienia postępów na ścieżce.

Milarepa wsławił się także swymi spontanicznie śpiewanymi pieśniami, w których płynące z głębi urzeczywistnienia nauki przekazywał w formie bardzo praktycznych i trafiających do serca porad dla słuchających go uczniów. Pomiędzy sesjami medytacyjnymi będziemy zapoznawać się z wybranymi pieśniami Milarepy i słuchać objaśnień dotyczących ich znaczenia.

 

Szczegóły dotyczące rejestracji podamy w późniejszym terminie.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.