1-9 lutego 2024 (9 dni)

Ołtarz przygotowany do Gutoru

 

 

Gutor to nazwa intensywnej tygodniowej praktyki Mahakali, którą zgodnie z wielowiekową tradycją linii Kagju, wykonuje się przed Losarem - Tybetańskim Nowym Rokiem.

Każdy może uczestniczyć w tym wydarzeniu, jednak tekst pudży recytują tylko ci, którzy wcześniej otrzymali abhiszekę Mahakali Bernagciena. Pozostałe osoby, przebywające w świątyni, mogą słuchać pudży i recytować po cichu znane sobie modlitwy, mantry lub wykonywać swoją osobistą medytację. Można też sponsorować pobyt lub wyżywienie dla uczestników pudży czy przekazać darowiznę na materiały potrzebne do rytuału (ryż do miseczek, płatki na tormy, masło do ozdób, lampki typu tealight, kadzidła, produkty na tsok itp.). Wszystkie te działania sprawiają, że gromadzimy zasługę i otrzymujemy takie samo błogosławieństwo Mahakali jak ci, którzy biorą czynny udział w praktyce.

Praktyka rozpocznie się popołudniową sesją 1 lutego o godzinie 15:30. W tej sesji recytowana będzie średniej długości pudża Mahakali, znana jako Tsalma (jest to tekst, który recytowaliśmy zawsze do tej pory).

Od następnego rana będziemy codziennie, w kilku sesjach dziennie, recytować Dangła Namsek (długą pudżę Mahakali Bernagciena) przez siedem dni, od 1 do 9 lutego.

W czwartek, 8 lutego w godzinach 18:30 do około 21:00 nastąpi kulminacyjna część tygodniowej pudży. Torma, która w czasie praktyki pochłania całe zło z poprzedzającego roku i wszystkie przeszkody, jakie mogą pojawić się w przyszłości, zostanie rzucona w ogień i spalona.

Zakończymy 9 lutego poranną sesją Tsalmy i otrzymaniem błogosławieństw oraz siddhi Mahakali zgromadzonych w tormie. Każdy z obecnych otrzyma to błogosławieństwo, niezależnie od tego czy recytował wcześniej tekst. Koniec sesji około 10:00 rano.

 

Szczegóły wkrótce.

 

 


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
 
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.