15-23 lutego 2020 (9 dni)

Ołtarz przygotowany do Gutoru

PROGRAM REJESTRACJA SUGEROWANA DAROWIZNA WYŻYWIENIE WADEMEKUM UCZESTNIKA

 

PROGRAM

Gutor to nazwa intensywnej tygodniowej praktyki Mahakali, którą zgodnie z wielowiekową tradycją linii Kagju, wykonuje się przed Losarem - Tybetańskim Nowym Rokiem. Będziemy praktykować od rana do wieczora, w czterech sesjach.

Każdy może uczestniczyć w tym wydarzeniu, jednak tekst pudży recytują tylko ci, którzy wcześniej otrzymali abhiszekę Mahakali Bernagciena. Pozostałe osoby, przebywające w świątyni, mogą słuchać pudży i recytować po cichu znane sobie modlitwy, mantry lub wykonywać swoją osobistą medytację. Można też sponsorować pobyt lub wyżywienie dla uczestników pudży czy przekazać darowiznę na materiały potrzebne do rytuału (ryż do miseczek, płatki na tormy, masło do ozdób, lampki typu tealight, kadzidła, produkty na tsok itp.). Wszystkie te działania sprawiają, że gromadzimy zasługę i otrzymujemy takie samo błogosławieństwo Mahakali jak ci, którzy biorą czynny udział w praktyce.

Praktyka rozpoczyna się wieczorną sesją 15 lutego (18:30). Następnie, jak co roku, będziemy wykonywać cztery sesje dziennie, recytując długą pudżę Mahakali Bernagciena przez siedem dni (od 16 do 22 lutego):

I sesja 7.00 - 9.00
II sesja 10.30 - 12.30
III sesja 15.00 - 17.00
IV sesja 18.30 - około 21.00

W sobotę, 22 lutego w godzinach 18:30 - około 21:00 nastąpi kulminacyjna część tygodniowej pudży. Torma, która w czasie praktyki pochłania całe zło z poprzedzającego roku i wszystkie przeszkody, jakie mogą pojawić się w przyszłości, zostanie rzucona w ogień i spalona.

Zakończymy 23 lutego poranną sesją (koniec sesji około 9 rano).

Uwaga: Osoby, które otrzymały abhiszekę Mahakali Bernagciena i po raz pierwszy będą czynnie uczestniczyć w długiej pudży, proszone są o składanie zamówień na tekst do praktyki najpóźniej do 10 lutego.

 

REJESTRACJA

Termin rejestracji (i przedpłaty na wyżywienie) - do 10 lutego 2020 r.

Rejestracja za pomocą formularza. Formularz prosimy wypełnić także dla osób towarzyszących, nie biorących udziału w seminarium. 

Wszelkie zmiany w rejestracji prosimy zgłaszać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem. W przypadku wyżywienia konieczne jest dokonanie terminowej przedpłaty.

Osoby, które otrzymały abhiszekę Mahakali Bernagciena i po raz pierwszy będą czynnie uczestniczyć w długiej pudży, proszone są o składanie zamówień na tekst do praktyki również najpóźniej do 10 lutego.

 

SUGEROWANA DAROWIZNA (bez wyżywienia)

16 do 22 lutego (7 dni) – 30 zł dziennie
wieczorna sesja 15 lutego i poranna 23 lutego – gratis

BONUS dla tych, którzy biorą udział we wszystkich sesjach - całość 180 zł (bonus nie dotyczy wyżywienia). Bonus przysługuje osobom, które dokonają formalnego zgłoszenia oraz wpłaty całej sumy najpóźniej do 10 lutego 2020 r. Uwaga: Osoby rezygnujące z części programu tracą prawo do bonusa.

dodatkowy nocleg poza seminariami - 15 zł dziennie
dzieci i osoby towarzyszące nie biorące udziału w sesjach – 15 zł dziennie

Ośrodek utrzymuje się całkowicie z dobrowolnych darowizn, dlatego każda ofiarowana złotówka jest ważna i doceniana. Darowizn można dokonywać na konto lub w gotówce na miejscu. Jeżeli ktoś ma pytania lub nie jest w stanie ofiarować pełnej sugerowanej darowizny, prosimy o kontakt.

 

WYŻYWIENIE (tylko z terminową rejestracją i przedpłatą)

Posiłki są wyłącznie wegetariańskie.
Sugerowana darowizna: śniadanie 10 zł, obiad 13 zł, kolacja 10 zł (cały dzień 33 zł).

Warto przywieźć własny kubek do picia.

Przedpłata nie jest równoznaczna ze zgłoszeniem na seminarium. Prosimy pamiętać o dokonaniu rejestracji!
Nie mamy możliwości zagwarantowania posiłków osobom, które przyjadą bez zapowiedzi.

UWAGA:
- Brak terminowej przedpłaty oznacza anulowanie zamówienia.
- Posiłki wydajemy wyłącznie w ustalonych godzinach (śniadanie o 9:00, obiad o 13:00 i kolacja o 17:30).
- Prosimy dobrze przemyśleć zamówienie. Zwrot pieniędzy za zamówione i niewykorzystane posiłki jest możliwy tylko wtedy, gdy rezygnacja zostanie zgłoszona z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

Darowizn można dokonywać w biurze Centrum, przelewem na konto lub za pomocą karty płatniczej (zob. przekazanie darowizny).

 

WADEMEKUM UCZESTNIKA

Aby uniknąć nieporozumień i ułatwić pracę organizatorom, prosimy zapoznać się z "Wademekum uczestnika", które mówi o tym, co przywieźć, gdzie przenocować, jak się zachować itd.

 

wróć do: Najbliższe wydarzenia


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.