15-23 lutego 2020 (9 dni)

Ołtarz przygotowany do Gutoru

 

Gutor to nazwa intensywnej tygodniowej praktyki Mahakali, którą zgodnie z wielowiekową tradycją linii Kagju, wykonuje się przed Losarem - Tybetańskim Nowym Rokiem. Będziemy praktykować od rana do wieczora, w czterech sesjach.

Tekst pudży recytują ci, którzy wcześniej otrzymali abhiszekę Mahakali Bernagciena, ale każdy może uczestniczyć w tym wydarzeniu. Można, przebywając w świątyni i słuchając pudży, recytować znane sobie modlitwy czy wykonywać swoją osobistą medytację, można sponsorować pobyt lub wyżywienie dla uczestników pudży, można też przekazać darowiznę na materiały potrzebne do rytuału (ryż do miseczek, płatki na tormy, masło do ozdób, lampki typu tealight, kadzidła, produkty na tsok itp.). Wszystkie te działania sprawiają, że gromadzimy zasługę i otrzymujemy takie samo błogosławieństwo Mahakali jak ci, którzy biorą czynny udział w praktyce.

Praktyka rozpoczyna się wieczorną sesją 15 lutego (18:30). Następnie, jak co roku, będziemy wykonywać cztery sesje dziennie, recytując długą pudżę Mahakali Bernagciena przez siedem dni (od 16 do 22 lutego):

I sesja 7.00 - 9.00
II sesja 10.30 - 12.30
III sesja 15.00 - 17.00
IV sesja 18.30 - około 21.00

W sobotę, 22 lutego w godzinach 18:30 - około 21:00 nastąpi kulminacyjna część tygodniowej pudży. Torma, która w czasie praktyki pochłania całe zło z poprzedzającego roku i wszystkie przeszkody, jakie mogą pojawić się w przyszłości, zostanie rzucona w ogień i spalona.

Zakończymy 23 lutego poranną sesją (koniec sesji około 9 rano).

Uwaga: Osoby, które otrzymały abhiszekę Mahakali Bernagciena i po raz pierwszy będą czynnie uczestniczyć w długiej pudży, proszone są o składanie zamówień na tekst do praktyki najpóźniej do 10 lutego.

 

Szczegóły dotyczące rejestracji podamy w późniejszym terminie.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.