22 lutego - 2 marca 2022 (9 dni)

Ołtarz przygotowany do Gutoru

PROGRAM REJESTRACJA SUGEROWANA DAROWIZNA WYŻYWIENIE WADEMEKUM UCZESTNIKA

 

W tym roku po raz pierwszy w Grabniku będziemy praktykować Gutor według tekstu długiej pudży Mahakali, znanej pod nazwami Dangła Namsek lub Ngyntok. Jest to ten sam tekst, który jest stosowany podczas Gutoru we wszystkich klasztorach Karma Kagju. Życzeniem Czcigodnego Tengi Rinpoczego było to, abyśmy docelowo recytowali go także w Centrum w Grabniku, gdyż jego błogosławieństwo jest niewyobrażalnie wielkie.
 

PROGRAM

Gutor to nazwa intensywnej tygodniowej praktyki Mahakali, którą zgodnie z wielowiekową tradycją linii Kagju, wykonuje się przed Losarem - Tybetańskim Nowym Rokiem.

Każdy może uczestniczyć w tym wydarzeniu, jednak tekst pudży recytują tylko ci, którzy wcześniej otrzymali abhiszekę Mahakali Bernagciena. Pozostałe osoby, przebywające w świątyni, mogą słuchać pudży i recytować po cichu znane sobie modlitwy, mantry lub wykonywać swoją osobistą medytację. Można też sponsorować pobyt lub wyżywienie dla uczestników pudży czy przekazać darowiznę na materiały potrzebne do rytuału (ryż do miseczek, płatki na tormy, masło do ozdób, lampki typu tealight, kadzidła, produkty na tsok itp.). Wszystkie te działania sprawiają, że gromadzimy zasługę i otrzymujemy takie samo błogosławieństwo Mahakali jak ci, którzy biorą czynny udział w praktyce.

Praktyka rozpocznie się wieczorną sesją 22 lutego o godzinie 18:00. W tej sesji recytowana będzie średniej długości pudża Mahakali, znana jako Tsalma (jest to tekst, który recytowaliśmy zawsze do tej pory).

Od następnego rana będziemy codziennie, w kilku sesjach dziennie, recytować Dangła Namsek (długą pudżę Mahakali Bernagciena) przez siedem dni, od 23 lutego do 1 marca. Ponieważ po raz pierwszy będziemy stosować w Grabniku ten długi tekst, nie wiemy ile czasu zajmie nam recytacja poszczególnych części rytuału i dlatego nie znamy dokładnego godzinowego rozkładu sesji.

We wtorek, 1 marca w godzinach 18:30 do około 21:00 nastąpi kulminacyjna część tygodniowej pudży. Torma, która w czasie praktyki pochłania całe zło z poprzedzającego roku i wszystkie przeszkody, jakie mogą pojawić się w przyszłości, zostanie rzucona w ogień i spalona.

Zakończymy 2 marca poranną sesją Tsalmy i otrzymaniem błogosławieństw oraz siddhi Mahakali zgromadzonych w tormie. Każdy z obecnych otrzyma to błogosławieństwo, niezależnie od tego czy recytował wcześniej tekst. Koniec sesji około 10:00 rano.

UWAGA: W czasie Gutoru potrzebny będzie zarówno tekst Tsalmy jak i Dangła Namsek.

Osoby, które będą czynnie uczestniczyć w długiej pudży, proszone są o składanie zamówień na tekst Dangła Namsek najpóźniej do 17 lutego.

Tekst Tsalmy jest ten sam, co w poprzednich latach, jeśli więc już go posiadacie, nie ma potrzeby zamawiania nowego egzemplarza.

Osoby, które zamierzają uczestniczyć w Gutorze po raz pierwszy i chcą zamówić oba teksty, proszone są o zgłoszenie tego w formularzu rejestracyjnym w polu „Uwagi”.

 

REJESTRACJA

Termin rejestracji (i przedpłaty na wyżywienie) - do 17 lutego 2022 r.

Rejestracja za pomocą FORMULARZA. Formularz prosimy wypełnić także dla osób towarzyszących, nie biorących udziału w seminarium. 

Wszelkie zmiany w rejestracji prosimy zgłaszać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem. W przypadku wyżywienia konieczne jest dokonanie terminowej przedpłaty.

Osoby, które posiadają abhiszekę Mahakali Bernagciena i będą czynnie uczestniczyć w długiej pudży, proszone są o składanie zamówień na teksty do praktyki również najpóźniej do 17 lutego. W czasie Gutoru potrzebny będzie zarówno tekst Tsalmy jak i Dangła Namsek. Tekst Tsalmy jest ten sam, co w poprzednich latach, jeśli więc już go posiadacie, nie ma potrzeby zamawiania nowego egzemplarza.

Liczba uczestników obecnych w świątyni będzie ograniczona, zgodnie z obowiązującymi przepisami związanymi z pandemią. Przypominamy, że osoby w pełni zaszczepione nie są wliczane do limitu.

 

SUGEROWANA DAROWIZNA (bez wyżywienia)

UWAGA! Zmiana konta. Ośrodek utrzymuje się wyłącznie z darowizn, dlatego każda ofiarowana złotówka jest ważna i doceniana. Darowizn można dokonywać na konto (zob. przekazanie darowizny) lub w gotówce na miejscu.

23 lutego do 1 marca (7 dni) – 30 zł dziennie
wieczorna sesja 22 lutego i poranna 2 marca – gratis
tekst Dangła Namsek – 45 zł

BONUS dla tych, którzy biorą udział we wszystkich sesjach - całość 180 zł (bonus nie dotyczy wyżywienia). Bonus przysługuje osobom, które dokonają formalnego zgłoszenia oraz wpłaty całej sumy najpóźniej do 17 lutego. 
Uwaga: Osoby rezygnujące z części programu tracą prawo do bonusa.

dodatkowy nocleg poza seminariami - 20 zł dziennie
dzieci i osoby towarzyszące nie biorące udziału w sesjach – 20 zł dziennie

 

WYŻYWIENIE (tylko z terminową rejestracją i przedpłatą)

Posiłki są wyłącznie wegetariańskie.
Sugerowana darowizna: śniadanie 12 zł, obiad 16 zł, kolacja 12 zł (cały dzień 40 zł)

Warto przywieźć własny kubek do picia.

Przedpłata nie jest równoznaczna ze zgłoszeniem na seminarium. Prosimy pamiętać o dokonaniu rejestracji.
Nie mamy możliwości zagwarantowania posiłków osobom, które przyjadą bez zapowiedzi.

UWAGA:
- Brak terminowej przedpłaty oznacza anulowanie zamówienia.
- Posiłki wydajemy wyłącznie w ustalonych godzinach (śniadanie o 8:00, obiad o 13:00 i kolacja o 18:00).
- Prosimy dobrze przemyśleć zamówienie. Zwrot pieniędzy za zamówione i niewykorzystane posiłki jest możliwy tylko wtedy, gdy rezygnacja zostanie zgłoszona z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

Darowizn prosimy dokonywać na konto (zob. przekazanie darowizny).

 

WADEMEKUM UCZESTNIKA

Aby uniknąć nieporozumień i ułatwić pracę organizatorom, prosimy zapoznać się z Wademekum uczestnika, które mówi o tym, co przywieźć, gdzie przenocować, jak się zachować itd.

 

 

wróć do: Najbliższe wydarzenia


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
 
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.