5-21 października 2024

PROGRAM REJESTRACJA SUGEROWANA DAROWIZNA WADEMEKUM UCZESTNIKA

 

PROGRAM

Prowadzi Lama Trinle.

Do udziału w praktyce konieczne jest wcześniejsze otrzymanie abhiszeki Czenrezika. 

Lama Rinczen udzieli abhiszeki Tysiącramiennego Czenrezika w piątek 4 października o godz. 19:00.

Njungne jest praktyką Jidama z tradycji krija tantr, pozwalającą w krótkim czasie oczyścić wiele negatywnej karmy. Powiedziane jest, że czyste wykonanie jednego Njungne zamyka bramy do odrodzenia w niższych światach, a czyste ukończenie ośmiu Njungne prowadzi do odrodzenia w czystej krainie Dełacien.

Jest to postne odosobnienie medytacyjne poświęcone praktyce Tysiącramiennego Czenrezika. Medytuje się w kilku sesjach dziennie. Pierwszego dnia do południa, o ściśle określonych porach zjada się dwa posiłki, złożone tylko z dopuszczalnych, tzw. "czystych" produktów. Drugiego dnia nie wolno jeść ani pić absolutnie niczego. Należy też zachowywać całkowite milczenie. Przez cały czas odosobnienia obowiązuje przestrzeganie ślubowań sodziongu.

Każde Njungne kończy się trzeciego dnia poranną sesją i wspólnym śniadaniem. Do tego momentu nie powinno się opuszczać terenu odosobnienia.

  • Pierwsze Njungne - początek w sobotę 5 października o godz. 7:00 rano, zakończenie w poniedziałek 7 października ok. godz. 8:00 rano,
  • Drugie Njungne - początek w poniedziałek 7 października o godz. 7:00 rano, zakończenie w środę 9 października ok. godz. 8:00 rano,
  • Trzecie Njungne - początek w środę 9 października o godz. 7:00 rano, zakończenie w piątek 11 października ok. godz. 8:00 rano,
  • Czwarte Njungne - początek w piątek 11 października o godz. 7:00 rano, zakończenie w niedzielę 13 października ok. godz. 8:00 rano,
  • Piąte Njungne - początek w niedzielę 13 października o godz. 7:00 rano, zakończenie we wtorek 15 października ok. godz. 8:00 rano,
  • Szóste Njungne - początek we wtorek 15 października o godz. 7:00 rano, zakończenie w czwartek 17 października ok. godz. 8:00 rano,
  • Siódme Njungne - początek w czwartek 17 października o godz. 7:00 rano, zakończenie w sobotę 19 października ok. godz. 8:00 rano,
  • Ósme Njungne - początek w sobotę 19 października o godz. 7:00 rano, zakończenie w poniedziałek 21 października ok. godz. 8:00 rano.

W poniedziałek 21 października rano - tsok pudża Milarepy (tsok pudża nie jest częścią praktyki Njungne, ale zwykle wykonywana jest na jej zakończenie).

Każde Njungne jest zamkniętą całością, można zatem wziąć udział w jednym, kilku, lub we wszystkich ośmiu Njungne. Osoby, które po raz pierwszy będą wykonywać tę praktykę, zachęcamy do wybrania pierwszego Njungne, ponieważ wtedy będą udzielane szczegółowe wyjaśnienia do medytacji.

 

REJESTRACJA

Termin rejestracji - do 30 września. 
Konieczna przedpłata minimum 40 zł za każde Njungne (koszt posiłków).

Rejestracja za pomocą FORMULARZA. Wszelkie zmiany w rejestracji prosimy zgłaszać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

 

SUGEROWANA DAROWIZNA

Jedno Njungne: 90 zł = 50 zł darowizna za Njungne plus 40 zł za trzy posiłki (śniadanie i obiad pierwszego dnia oraz śniadanie ostatniego dnia). Te posiłki są integralną częścią praktyki i nie można z nich zrezygnować. W tej kwocie zawiera się też nocleg w dniu poprzedzającym Njungne.

Jeśli ktoś bierze udział w więcej niż jednym Njungne, to sugerowana darowizna za każde kolejne wynosi 78 zł (50 zł Njungne plus 28 zł posiłki).

Inne posiłki nie są uwzględnione w ramach seminarium - należy je dodatkowo zamówić i przedpłacić (śniadanie 12 zł, obiad 16 zł, kolacja 12 zł).

BONUS: osiem Njungne (16 dni) = 550 zł
Bonus przysługuje osobom, które wezmą udział w całym seminarium (osiem Njungne) i dokonają formalnego zgłoszenia oraz wpłaty całej sumy najpóźniej do 30 września br.
Uwaga: Osoby rezygnujące z części programu tracą prawo do bonusa.

dodatkowy nocleg poza seminariami - 30 zł dziennie

Ośrodek utrzymuje się wyłącznie z darowizn, dlatego każda ofiarowana złotówka jest ważna i doceniana. Darowizn można dokonywać na konto (zob. przekazanie darowizny) lub w gotówce na miejscu.

 

WADEMEKUM UCZESTNIKA

Aby uniknąć nieporozumień i ułatwić pracę organizatorom, prosimy zapoznać się z "Wademekum uczestnika", które mówi o tym, co przywieźć, gdzie przenocować, jak się zachować itd.

 

 

wróć do: Najbliższe wydarzenia


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.