1-3 maja 2020 (3 dni) - streaming niepubliczny

Gynkar

PROGRAM REJESTRACJA SUGEROWANA DAROWIZNA

 

PROGRAM

Prowadzi Lama Rinczen.

Pudża planowana jest w dwóch sesjach dziennie: o godz. 9:30 i 14:30.
Początek praktyki w piątek 1 maja o godz. 9:30, a zakończenie w niedzielę 3 maja około 16:30.

Praktyka Gynkara wywodzi się z tradycji Szangpa Kagju. Gynkar, zwany też Białym Opiekunem (Mahakalą), ucieleśnia uspokajającą i pomnażającą aktywność wszystkich Buddów. Osiągnięcie doskonałego spełnienia tej praktyki jest równoznaczne z osiągnięciem pełnego stanu Buddy. Na doczesnym poziomie praktyka Białego Mahakali prowadzi do powiększenia siły życiowej i długości życia, do wzrostu zasługi i mądrości, a także do pomnożenia dobrobytu. Dlatego Gynkar znany jest jako Jiszin Norbu - Klejnot Spełniający Życzenia.

Do czynnego udziału w praktyce (recytacja tekstu praktyki, połączona z medytacją na Gynkara) niezbędne jest uzyskanie pełnego przekazu: abhiszeki, ustnych wyjaśnień i lungu.

Ci, którzy chcieliby mieć swój wkład w tę praktykę, jednak ze względu na powyższe nie mogą brać w niej czynnego udziału, mogą przekazać darowiznę na materiały potrzebne do rytuału (ryż do miseczek, płatki na tormy, masło do ozdób, lampki typu tealight, kadzidła, produkty na tsok itp.). Działania te sprawiają, że gromadzimy zasługę i otrzymujemy takie samo błogosławieństwo Gynkara jak ci, którzy biorą czynny udział w praktyce. Błogosławieństwo Gynkar Drubpy - rozbudowanego rytuału Białego Mahakali - przynosi pożytek nie tylko uczestnikom pudży, ale także wszystkim, którzy mają z nimi pozytywne powiązania.

Ze względu na brak możliwości spotykania się w większym gronie, tegoroczna praktyka będzie miała nieco inny charakter. W pudży w Grabniku wezmą udział tylko mieszkańcy, a sam rytuał będzie miał nieco mniej rozbudowaną formę, dostosowaną do ograniczonej liczby uczestników (m.in. nie będzie pełnej obsady instrumentów). Jednak dla błogosławieństw, zasług i mądrości żadna odległość nie stanowi przeszkody, toteż jeśli nie mając innej możliwości, uczestniczymy w praktyce "na odległość", uzyskamy takie same pożytki, jak siedząc z uczestnikami pudży w tym samym pomieszczeniu. Dlatego ci, którzy w przeszłości otrzymali pełen przekaz do tej praktyki, mogą w niej brać udział za pośrednictwem transmisji internetowej.

 

REJESTRACJA

Termin rejestracji - do 30 kwietnia.

Ze względu na niepubliczny charakter seminarium, transmisja będzie dostępna tylko dla tych, którzy posiadają bezpośredni link do wydarzenia.

Ci, którzy mają wszystkie niezbędne przekazy i chcieliby uczestniczyć w pudży online, proszeni są o rejestrację za pomocą formularza. Link do transmisji zostanie wysłany na adres e-mail podany przy rejestracji.

 

SUGEROWANA DAROWIZNA

jeden dzień seminarium - 50 zł
całość (3 dni) - 150 zł

Ośrodek utrzymuje się wyłącznie z darowizn, dlatego każda ofiarowana złotówka jest ważna i doceniana. Darowizny prosimy przekazywać przelewem na konto (zob. przekazanie darowizny). Jeżeli ktoś ma pytania lub nie jest w stanie ofiarować pełnej sugerowanej darowizny, prosimy o kontakt.

 

wróć do: Najbliższe wydarzenia


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.