24-29 sierpnia 2019 (6 dni)

Sangter Tulku Rinpocze

PROGRAM REJESTRACJA SUGEROWANA DAROWIZNA WYŻYWIENIE POTRZEBNE TEKSTY WADEMEKUM UCZESTNIKA

 

PROGRAM

Prosimy pamiętać, że zarówno program, jak i rozkład sesji zależą całkowicie od Rinpoczego i mogą w każdej chwili ulec zmianie, jeśli Rinpocze sobie tak zażyczy.

I sesja o godz. 10:30

Sesja z Czcigodnym Sangterem Rinpocze (praktyka phoła oraz nauki wprowadzające do mahamudry i dzogcien). Do wykonywania praktyki phoła niezbędne jest uzyskanie abhiszeki Amitabhy.

Abhiszeka Amitabhy – w sobotę 24 sierpnia o godz. 10:30.

Phoła (dosłownie: przeniesienie) jest praktyką przygotowującą do tego, aby w czasie śmierci przenieść świadomość do Czystej Krainy. Jeżeli się to uda, to nie odrodzimy się w samsarze lecz w Czystej Krainie, gdzie szybko przejdziemy wszystkie stopnie i ścieżki Bodhisattwy, by osiągnąć stan Buddy i wysyłać niezliczone emanacje dla dobra wszystkich istot. Warunkiem pomyślnego przeniesienia świadomości w czasie śmierci jest wcześniejsze nabranie biegłości w tej praktyce. Jest to jedna z wyjątkowych praktyk wadżrajany, pozwalająca osiągnąć Wyzwolenie nawet tym, którzy nie byli w stanie za życia przejść przez wszystkie czasochłonne i trudne medytacje.

Choć istnieją różne Linie Przekazu i różne teksty do praktyki phoła, w esencji mają one to samo znaczenie. Czcigodny Sangter Rinpocze nauczać będzie phoła Buddy Amitabhy z termy Namcie odkrytej przez Tertona Mingjura Dordże.

II sesja o godz.14:30

Khenpo Damcie Dała: Nauki o lodziong.

Khenpo Damcie Dała otrzymał święcenia mnisie od Drubłanga Sangje Njenpy Rinpoczego. Ukończył studia buddyjskie na wyższej uczelni (sziedra) klasztoru Jego Eminencji Tai Situ Rinpoczego, Szierab Ling w Indiach. Od 2014 roku naucza w sziedrze klasztoru Bencien, Benchen Nangten Thösam Ling Shedra w Parpingu w Nepalu. Jest to pierwsza wizyta Khenpo w Europie.

Lodziong to rozwijanie w sobie postawy Bodhisattwy, uważane za samą esencję wszystkich nauk Buddy. Jakiekolwiek postępy na ścieżce Dharmy zależą od dobrego poznania nauk o postawie Bodhisattwy - czyli bodhiczitcie - i nabrania stabilności w jej praktykowaniu.

 

REJESTRACJA

Termin rejestracji (i przedpłaty na wyżywienie) - do 19 sierpnia

Rejestracja za pomocą formularza lub telefonicznie (663 136 204 lub 22 211 37 51 w godz. 10-13 i 14-17 od wtorku do niedzieli, w poniedziałki biuro nieczynne). Formularz prosimy wypełnić także dla osób towarzyszących, nie biorących udziału w seminarium.

Wszelkie zmiany w rejestracji prosimy zgłaszać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem. W przypadku wyżywienia konieczne jest dokonanie terminowej przedpłaty.

 

SUGEROWANA DAROWIZNA (bez wyżywienia)

jeden dzień seminarium - 75 zł
pojedynczy wykład - 40 zł
sama abhiszeka (jeśli ktoś nie bierze udziału w seminarium) - 70 zł
całe seminarium - 450 zł

BONUS = 400 zł za całe seminarium (bonus nie dotyczy wyżywienia). Bonus przysługuje osobom, które wezmą udział w całym seminarium i dokonają terminowego zgłoszenia oraz wpłaty całej sumy. Uwaga: Osoby rezygnujące z części programu tracą prawo do bonusa.

dodatkowy nocleg poza seminariami - 15 zł dziennie
dzieci i osoby towarzyszące nie biorące udziału w sesjach – 15 zł dziennie

Ośrodek utrzymuje się całkowicie z dobrowolnych darowizn, dlatego każda ofiarowana złotówka jest ważna i doceniana. Darowizn można dokonywać na konto lub w gotówce na miejscu. Jeżeli ktoś ma pytania lub nie jest w stanie ofiarować pełnej sugerowanej darowizny, prosimy o kontakt.

 

WYŻYWIENIE (tylko z terminową rejestracją i przedpłatą)

Posiłki są wyłącznie wegetariańskie.
Sugerowana darowizna: śniadanie 12 zł, obiad 15 zł, kolacja 12 zł (cały dzień 39 zł).

Prosimy przywieźć własne kubki do picia.

Przedpłata nie jest równoznaczna ze zgłoszeniem na seminarium. Prosimy pamiętać o dokonaniu rejestracji!
Osobom, które przyjadą bez zapowiedzi, nie gwarantujemy możliwości otrzymania posiłków.

UWAGA:
- Brak terminowej przedpłaty oznacza anulowanie zamówienia.
- Posiłki wydajemy wyłącznie w ustalonych godzinach (śniadanie o 8:00, obiad o 13:00 i kolacja o 18:00).
- Prosimy dobrze przemyśleć zamówienie. Zwrot pieniędzy za zamówione i niewykorzystane posiłki jest możliwy tylko wtedy, gdy rezygnacja zostanie zgłoszona z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

Darowizn można dokonywać w biurze Centrum, przelewem na konto lub za pomocą karty płatniczej (zob. przekazanie darowizny).

 

TEKSTY POTRZEBNE W CZASIE SEMINARIUM

- Praktyka phoła
- Krótka codzienna praktyka Amitabhy;
- Długa pudża Amitabhy "Sadhana Czystej Krainy Dełacien";
- Guru Joga Karmapy, ułożona przez Kjabdzie Tengę Rinpoczego (wersja drukowana lub elektroniczna);
- Modlitwa Dordże Czang Tungma (wersja drukowana lub elektroniczna).

Dodatkowo mogą być przydatne teksty:
- Pudża Zielonej Tary;
- Pudża Czenrezika;
- Pudża Mahakali (jeśli ktoś wykonuje tę praktykę);
- Cie Milam Lungten oraz Lydzin (jeśli ktoś wykonuje tę praktykę);
- Pudża Buddy Medycyny.

Na czas Kagju Mynlam pamiętajmy, aby oprócz „Księgi Kagju Mynlam” zabrać ze sobą teksty:
- Zestaw modlitw o długie życie (w formie papierowej bądź elektronicznej)
- Ceremonia ofiarowania Lamie mandali wszechświata...
- Khorła Dongtruk dziang ciok
- Sutra skruchy (w formie papierowej bądź elektronicznej)

Niektóre z wymienionych tytułów można wypożyczyć na miejscu, jednak Centrum nie dysponuje taką ilością egzemplarzy, by wystarczyło dla wszystkich. Dlatego bardzo prosimy, by w miarę możliwości przywieźć własne teksty.

Teksty w formie papierowej są do nabycia na miejscu. Niektóre wydawane przez nas modlitwy można też pobrać za darmo ze strony Teksty do praktyki w tradycyjnej formie pasków (pdf) lub w formacie epub.

Elektroniczną wersję Księgi Mynlamu można pobrać ze strony https://dharmaebooks.org.

 

WADEMEKUM UCZESTNIKA

Aby uniknąć nieporozumień i ułatwić pracę organizatorom, prosimy zapoznać się z "Wademekum uczestnika", które mówi o tym, co przywieźć, gdzie przenocować, jak się zachować itd.

 

wróć do: Najbliższe wydarzenia


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.