W związku z tym, że na razie nie możemy spotykać się w Centrum Bencien w Grabniku osobiście, Lama Rinczen postanowił, że w najbliższym czasie będzie spotykać się z nami za pośrednictwem naszego kanału na YouTube. Online prowadzone są "wspólne" praktyki (Czenrezik, Mahakala itp.) oraz wykłady Lamy Rinczena na różne tematy. Część wykładów udostępniana jest na YouTube w formie nagrań.

Szczegółowy harmonogram spotkań zamieszczany jest na bieżąco w Kalendarium wydarzeń na naszej stronie. Informacje o wydarzeniach online można uzyskać także za pośrednictwem naszej grupy na Facebooku.

W ramach streamingu i nagrań dostępnych publicznie wykształciły się do tej pory następujące CYKLE TEMATYCZNE:

 • Cykl wykładów PODSTAWY NAUK BUDDYJSKICH, będący stopniowym wprowadzeniem w Nauki Buddy i wyjaśniający, jak dzięki tym naukom możemy przemienić nasz sposób doświadczania oraz reagowania w różnych sytuacjach.

 • Cykl wykładów ŚCIEŻKA BODHISATTWY, mówiący o tym, jak rozwijać w sobie motywację Bodhisattwy i jak stosować to w działaniu przez praktykę sześciu paramit.

 • NAUKI O LODZIONG, przedstawione według pochodzącej od wielkiego mistrza Atisi tradycji, która ujmuje je w siedmiu punktach.

 • Cykl NAUKI O GURU JODZE, w czasie którego omawiany jest komentarz Tengi Rinpoczego do ułożonej przez samego Rinpocze "Krótkiej Guru Jogi rdzennego Lamy Karmapy" (zarówno sam tekst, jak i komentarz, dostępne są na naszej stronie w dziale Teksty do praktyki).

 • Zawierająca się w dwóch częściach seria O PRAKTYCE WADŻRAJANY, CZĘŚĆ 1 i CZĘŚĆ 2, poświęcona omówieniu metod praktykowania wadżrajany.

 • Cykl wykładów SUTRA PRADŻNIA PARAMITY (Sutra Serca), będący bardzo szczegółowym omówieniem tekstu, uważanego za esencję wszystkich nauk mahajany oraz drugiego obrotu Kołem Dharmy (tekst sutry można pobrać na naszej stronie w dziale Teksty do praktyki).

 • Wyjaśnienia do modlitwy DORDŻE CZANG TUNGMA, jednej z najbardziej znanych modlitw w tradycji Kagju, która może być stosowana zarówno bezpośrednio do praktyki Guru Jogi i mahamudry, jak również może być podstawą do objaśniania nauk mahamudry (tekst modlitwy można pobrać w dziale Teksty do praktyki).

 • SPOTKANIA GRABNICKIE, będące mniej formalnymi wykładami Lamy Rinczena na różne tematy.

 • Seria PYTANIA I ODPOWIEDZI, w której Lama Rinczen odpowiada na Wasze pytania.

 • PUDŻE I PRAKTYKI online.

 • Cykl krótkich wykładów NAUKA JĘZYKA TYBETAŃSKIEGO.

Powiadomienia o udostępnianych publicznie nagraniach i streamingu można uzyskać subskrybując nasz kanał YouTube Benchen Poland.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.