30 sierpnia - 1 września  2019 (3 dni)

 

Kagju Mynlam, które co roku odbywa się w Bodh Gai w Indiach, to tygodniowe wspólne modlitwy o pomyślność wszystkich istot, gromadzące przedstawicieli klasztorów Kagju, sanghę mnisią i świeckich praktykujących z całego świata. Jego odgałęzienia organizowane są także w innych krajach, głównie w Azji, a od kilku lat również w Europie i Ameryce. Pierwsze europejskie Kagju Mynlam odbyło się w Polsce w 2010 roku.

Jego Świątobliwość Karmapa, który przywiązuje dużą wagę do tych uroczystości, objął patronatem także ceremonię w Grabniku. Komitet Kagju Mynlam wybiera lamów, którzy mają do nas przyjechać, aby przygotowywać tormy i ołtarz oraz prowadzić śpiewy.

Dziesiąte polskie Kagju Mynlam prowadzić będzie Czcigodny Sangter Rinpocze. Jak co roku w modlitwach wezmą też udział lamowie z klasztoru Bencien w Nepalu oraz lamowie polscy.

Drugiego dnia Mynlamu Rinpocze udzieli abhiszeki Guru Rinpoczego Sampa Lhyndrub (Spontanicznie Spełniający Życzenia).

 

Program i szczegóły organizacyjne podamy w późniejszym terminie.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.