28-30 sierpnia 2020 (3 dni) - streaming

Kagju Mynlam tormy

PROGRAM REJESTRACJA SUGEROWANA DAROWIZNA POTRZEBNE TEKSTY

 

PROGRAM

Szczegółowy program poszczególnych dni dostępny jest tutaj.

Kagju Mynlam w Grabniku jest częścią Międzynarodowego Kagju Mynlamu prowadzonego pod przewodnictwem Jego Świątobliwości XVII Gjalłanga Karmapy. Corocznie International Kagyu Monlam Committee deleguje Umdze do prowadzenia śpiewu oraz mnichów do przygotowywania torm. Jest także przyjętym zwyczajem, że jako głównego lamę, prowadzącego dany Mynlam, zaprasza się jednego z Rinpoczów ze szkoły Karma Kagju. W Grabniku dwukrotnie prowadził Kagju Mynlam Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze, dwukrotnie Kjabdzie Tenga Rinpocze i sześć razy Czcigodny Sangter Rinpocze. W modlitwach biorą udział także khenpo i lamowie z klasztoru Bencien w Nepalu oraz europejscy lamowie.

W tym roku, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, nie jest możliwa wizyta gości z Azji. Powstały też ograniczenia co do ilości osób, które mogą przebywać na terenie Centrum. Mimo to Jego Eminencja Sangje Njenpa Rinpocze doradził, żeby kontynuować praktykę Kagju Mynlam, nawet w małym gronie. Rinpocze powiedział, że ilość osób nie jest ważna - ważne, żeby kontynuować coroczne Mynlam.

Jedenaste Kagju Mynlam Polska poprowadzi Lama Rinczen.

Liczba uczestników obecnych w świątyni będzie ograniczona (maksymalnie 50 osób, o ile nie zmieni się sytuacja w kraju oraz związane z tym przepisy). 

Ze względów epidemiologicznych nie jesteśmy w stanie zaoferować noclegów. Zainteresowanych uczestnictwem na zasadzie dojazdów prosimy o rejestrację za pomocą formularza. Możliwość osobistego uczestnictwa będzie potwierdzana indywidualnie, w zależności od ilości zgłoszeń.

Ceremonie będą transmitowane w formie streamingu publicznego, dzięki czemu każdy będzie mógł uczestniczyć we wspólnych modlitwach dobrych życzeń. Mynlam będzie miał również nieco inną formułę, dostosowaną do zmienionych okoliczności. Pierwsza sesja modlitw będzie się zaczynała po śniadaniu i nie będzie ślubowań sodziong.

 

REJESTRACJA

Tegoroczny Mynlam będzie miał formułę streamingu publicznego - transmisja będzie ogólnodostępna na naszym kanale YouTube.

Zainteresowanych uczestnictwem na zasadzie dojazdów prosimy o rejestrację za pomocą formularza najpóźniej do 23 sierpnia. Możliwość osobistego uczestnictwa będzie potwierdzana indywidualnie, w zależności od ilości zgłoszeń.

 

SUGEROWANA DAROWIZNA

Ośrodek utrzymuje się wyłącznie z darowizn, dlatego każda ofiarowana złotówka jest ważna i doceniana. Darowizny prosimy przekazywać na nasze konto (zob. przekazanie darowizny).
Jeżeli ktoś nie jest w stanie ofiarować sugerowanej darowizny, to i tak zachęcamy do wspólnych modlitw.

Sugerowana darowizna:
jeden dzień Kagju Mynlam - 50 zł
całość - 150 zł

 

TEKSTY POTRZEBNE NA KAGJU MYNLAM

- Księga Kagju Mynlam (elektroniczna wersja Księgi Mynlamu do pobrania tutaj)
- Zestaw modlitw o długie życie (do pobrania w dziale Teksty do praktyki)
- Ceremonia ofiarowania Lamie mandali wszechświata (do pobrania w dziale Teksty do praktyki)


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.