1-2 października 2016
19-20 listopada 2016
17-18 grudnia 2016
14-15 stycznia 2017
4-5 lutego 2017
11-12 marca 2017
8-9 kwietnia 2017
20-21 maja 2017
10-11 czerwca 2017

 

Od października 2016 rozpoczyna się ostatni rok studiów. Tekstem, który będzie zgłębiany jest "Modlitwa mahamudry" III Karmapy wg komentarza VIII Tai Situ Rinpoczego. Nowe osoby mogą dołączyć do studiowania tylko w przypadku indywidualnej akceptacji przez Lamę Rinczena.

Prosimy pamiętać, że przy zamawianiu wyżywienia obowiązują takie same zasady, jak w przypadku weekendowych seminariów! Rezerwacji i przedpłaty należy dokonać z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Brak przedpłaty oznacza anulowanie zamówienia na posiłki.

Sugerowana darowizna za wyżywienie: śniadanie 8 zł, obiad 10 zł, kolacja 8 zł

UWAGA: Przedpłata nie jest równoznaczna ze zgłoszeniem! Prosimy pamiętać o dokonaniu rejestracji.

 

KOLEJNY CYKL STUDIÓW

Kolejny cykl studiów planowany jest po zakończeniu obecnego, czyli przypuszczalnie za półtora roku. Studia rozpoczną się od samego początku, od "Ozdoby Wyzwolenia" Gampopy. Będziemy dokładnie analizować ten tekst, zdanie po zdaniu, po czym przejdziemy do kolejnych tekstów.

W każdym cyklu studiów materiał jest tak dobrany, aby stopniowo budować znajomość terminologii i przechodzić od podstaw do coraz trudniejszych tematów. Poznawanie nowych zagadnień opiera się na wiedzy zdobytej w trakcie wcześniejszego studiowania. Dlatego należy traktować studia jako całość.

Dołączenie do grupy w późniejszym terminie wymaga indywidualnej zgody Lamy Rinczena oraz dużej determinacji ze strony uczestnika, gdyż wymagane jest uzupełnienie zaległych wiadomości. Nauka nie polega tylko na słuchaniu wykładów, ale na braniu udziału w grupach dyskusyjnych, referowaniu zagadnień i odpowiadaniu na pytania. Każdy etap kończy się egzaminem.

O genezie i rozwoju studiów - zob. Studiowanie klasycznych tekstów buddyjskich w Grabniku


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.