В настоящее время данная статья на русском языке не доступна.

 

Wiadomość od Ciakdze Lamy Tempy Jarphela z 27 marca 2017:


"21 marca o godzinie 9:30 rano czasu lokalnego w klasztorze Tergar w Bodh Gaji Jego Świątobliwość XVII Gjalłang Karmapa zaprezentował światu nową inkarnację Kjabdzie Tengi Rinpoczego. Była to tylko ceremonia prezentacji, nic ponadto. Nie należy jej mylić z uroczystością intronizacji czy ucięcia włosów. W naszej tradycji jest wiele różnych ceremonii i nie należy mieszać ich znaczenia. To było na razie tylko przedstawienie Jangsi Rinpoczego.

Jego Świątobliwość Karmapa stwierdził, że ceremonia ucięcia włosów i intronizacji może mieć miejsce dopiero, gdy Jangsi Rinpocze ukończy siedem lat. Daty zostaną ustalone później przez Jego Świątobliwość Karmapę i Drubłanga Sangje Njenpę Rinpoczego.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędą się te uroczystości. Do tego czasu Jangsi Rinpocze pozostanie z rodzicami w swojej wiosce, bawiąc się z rówieśnikami na świeżym powietrzu i rosnąc w czystym, nieskażonym środowisku naturalnym. W tej okolicy nie ma żadnej motoryzacji, od czasu do czasu przylatuje tylko helikopter. Powietrze i woda są niezwykle czyste. Z materialistycznego punktu widzenia okolica jest bardzo biedna, bez luksusowych artykułów takich, jak elektronika itp. Niemniej mieszkający tam ludzie są bardzo zadowoleni ze swego życia, pełnego spokoju i harmonii.

Poniżej - wideo z pudży Mahakali z Jangsi Kjabdzie Tengą Rinpocze w Jaskini Mahakali koło Bodh Gaji.


НАС МОЖНО НАЙТИ
КАЛЕНДАРЬ МЕРОПРИЯТИЙ
СДЕЛАТЬ ПОДНОШЕНИЕ
 
 
 

Наш сайт использует файлы cookie. Вы можете контролировать это при помощи настроек своего браузера. При дальнейшем использовании данного сайта, вы подтверждаете свое согласие на использование файлов cookie.