В настоящее время данная статья на русском языке не доступна.

 

W lutym 2016 roku w Bodh Gaji, w czasie pudży Taszi Tseringmy, Jego Świątobliwość Karmapa miał bardzo wyraźną wizję dotyczącą narodzin nowej inkarnacji Kjabdzie Tengi Rinpoczego. Spisał wówczas list-przepowiednię, zawierający wskazówki, które pojawiły się w tej wizji.

24 lutego o godz. 10.45 wręczył go Drubłangowi Sangje Njenpie Rinpoczemu w obecności całego zarządu klasztoru Bencien. Następnie Jego Świątobliwość Karmapa wspólnie z Jego Eminencją Sangje Njenpą Rinpocze ustalili skład grupy, która wyruszy na poszukiwania jangsi Tengi Rinpoczego.

Z klasztoru Bencien zostali wyznaczeni Ciakdzy Tenpa Jarphel, Ciakdzy Taszi Yzer, Khenpo Ysung i Dordże Lobpyn Tsultrim Rabten. Szefem ekspedycji mianowany został Khenpo Gałang, reprezentujący Tsurphu Labrang.

Już wcześniej Jego Świątobliwość doradził, by dla usunięcia przeszkód, jakie mogłyby się pojawić w procesie odnajdowania nowej inkarnacji, wyrecytować sto milionów mantry Guru Rinpoczego (OM A HUNG BENZA GURU PEMA SIDDHI HUNG) oraz 10 milionów "Dwudziestu jeden pochwał Tary".

Społeczność Bencien i niektórzy nasi darczyńcy zasponsorowali recytację „Dwudziestu jeden pochwał Tary” w wielu męskich i żeńskich klasztorach w Nepalu, Indiach i Bhutanie, a także w Tybecie. Do początku kwietnia 2016 r. zgromadzone zostało około 6 700 000 powtórzeń. Nadal w różnych miejscach zarząd klasztoru prosi o recytacje, by skompletować pozostałe 3 miliony.

 

Jego Świątobliwość Gjalłang Karmapa prowadzi pudżę Tseringmy

 

W marcu 2016 roku Jego Świątobliwość Karmapa w klasztorze Thrangu Rinpoczego w Sarnath (Waranasi, Indie) poprowadził trzydniową rozbudowaną pudżę Taszi Tseringmy również w takiej intencji, by wszystkie sprawy i okoliczności związane z nową inkarnacją Kjabdzie Tengi Rinpoczego układały się pomyślnie.

Mnisi i mniszki z klasztoru Thrangu Rinpoczego, jak i mnisi z Bencien także przyłączyli się do tych modlitw. Jego Świątobliwość Karmapa poprosił wielkiego Umdze Bai Karma z klasztoru Rumtek w Sikkimie, by wraz z trzema umdze z Bencien, poprowadził ten rytuał.

Cała społeczność związana z klasztorem Bencien odczuwa wielką radość i wdzięczność z powodu tak wielkiego zaangażowania Jego Świątobliwości we wszystko co wiąże się z powrotem Kjabdzie Tengi Rinpoczego.

Według Ciakdzy Tenpy Jarphela kolejnych wieści dotyczących nowej inkarnacji Kjabdzie Tengi Rinpoczego należy się spodziewać dopiero po zakończeniu modlitw zaleconych przez Karmapę.

Byłoby niezwykle pomocne, aby każdy, kto tylko ma takie życzenie, włączył się do recytacji mantr Gruru Rinpoczego. W ten sposób wspólnym wysiłkiem będziemy mogli uzbierać sto milionów. Ilość powtórzonych mantr można zgłaszać prowadzącym ośrodek lamom, którzy przekażą informację do klasztoru.

W Polsce najlepiej wysyłać informację do biura Centrum w Grabniku. Do końca maja 2016 r. do naszego biura zgłoszono ponad milion czterysta tysięcy mantr Guru Rinpoczego.

 

wrzesień 2016 - aktualizacja

"Dwadzieścia jeden pochwał Tary" zostało już wyrecytowane, zgodnie z zaleceniem Jego Świątobliwości Karmapy, milion razy przez mnichów z różnych klasztorów. Fundusze na ofiary przekazywane w tym celu klasztorom wyasygnował zarówno Bencien Labrang (zarząd klasztoru), jak i osobiście Jego Eminencja Sangje Njenpa Rinpocze.

Recytacja stu milionów mantry Guru Rinpoczego jest kontynuowana. W dniach 13 - 28 grudnia 2016 roku w klasztorze Bencien w Katmandu planowana jest praktyka Guru Rinpoczego Könciok Cidü połączona z gromadzeniem powtórzeń mantry.

Program rozpocznie abhiszeka Könciok Cidü, udzielona przez Jego Eminencję Sangje Njenpę Rinpoczego. Kilka dni później Rinpocze udzieli abhiszeki Czenrezika, a na zakończenie - abhiszeki Długiego Życia. Planowane są też codzienne wykłady, w czasie których Rinpocze będzie komentować tekst "Słowa mego doskonałego mistrza" (wykłady tylko po tybetańsku).

Szczegóły w załączonych plikach:
announcement-english.pdf
announcement-tibetan.pdf


МЫ В СОЦИАЛЬНЫХ СЕТЯХ
НАШИ ЮТУБ-КАНАЛЫ
КАЛЕНДАРЬ МЕРОПРИЯТИЙ
СДЕЛАТЬ ПОДНОШЕНИЕ

Наш сайт использует файлы cookie. Вы можете контролировать это при помощи настроек своего браузера. При дальнейшем использовании данного сайта, вы подтверждаете свое согласие на использование файлов cookie.