В настоящее время данная статья на русском языке не доступна.

 

Lato 2015 roku było bardzo aktywnym okresem dla Centrum w Grabniku. Od wiosny trwały tu prace związane z wypełnianiem stupy i posągu Buddy pod kierunkiem Lamy Gelka.

Na początku lipca odbywały się rytuały związane z konsekracją wazy Bogini Ziemi i waz Nagów, a następnie umieszczeniem ich w podstawie stupy.

Podobne ceremonie zostały przeprowadzone w drugiej połowie lipca, tym razem waza Bogini Ziemi i wazy Nagów umieszczane były w podstawie, na której stanie posąg Buddy w świątyni.

Szczególnie dużo prac zostało wykonane w czasie planowanego na koniec lipca seminarium z Sangterem Rinpocze. Wprawdzie Rinpocze pozostawał w tym czasie w szpitalu w Austrii, ale zgodnie z jego życzeniem oddani uczniowie w miarę możliwości przyjeżdżali w tym terminie do Grabnika i angażowali się w przygotowania tsa-tsa, zwojów mantr itd.

4 sierpnia do Polski przyjechali mnisi wyznaczeni do pracy przy Kagju Mynlam (jak zwykle dwóch ciejoków, którzy będą szykować tormy, oraz umdze, który poprowadzi śpiewy). Tego samego dnia wieczorem przyleciał do Polski Sangter Rinpocze. Po kilku dniach spędzonych w szpitalu, 13 sierpnia Rinpocze był już w Grabniku. W tym czasie zjechali się też mnisi z Bencien, m.in. Khenpo Osung.

Stopniowo przywożone były od złocenia kolejne części posągu i otaczających go ozdób. Niektóre fragmenty ozdób były jeszcze na miejscu malowane na odpowiednie kolory, a następnie montowane na ścianie świątyni. Sangter Rinpocze po dwóch dniach odpoczynku osobiście pojawił się w lhakangu, by zobaczyć postępy prac.

Przygotowane zostały dwa komplety tekstów Kangjuru i Tengjuru. Po sprawdzeniu numeracji teksty zawinięte zostały w tradycyjnie uszyte kawałki materiału (pere). Jeden komplet przeznaczony jest do stupy, a drugi do posągu.

Zostało wykonane także ponad dwa tysiące tsa-tsa, zawierających prochy Kjabdzie Tengi Rinpoczego. Po uroczystej, trzydniowej konsekracji zostały one umieszczone na kolejnym poziomie stupy, ponad wazami.

W weekend 15-16 sierpnia odbyło się seminarium z Khenpo Lamą Osungiem. Piękne i klarowne nauki bardzo się wszystkim spodobały i mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze nie raz okazję, by gościć Khenpo i słuchać jego wykładów.

Ostatnią wielką pracą było złożenie i wypełnienie wielkiego posągu Buddy ofiarowanego przez Jego Świątobliwość Sangje Njenpę Rinpoczego. Teraz czekamy już tylko na Rinpoczego, któy przeprowadzi uroczystą konsekrację.


МЫ В СОЦИАЛЬНЫХ СЕТЯХ
НАШИ ЮТУБ-КАНАЛЫ
КАЛЕНДАРЬ МЕРОПРИЯТИЙ
СДЕЛАТЬ ПОДНОШЕНИЕ

Наш сайт использует файлы cookie. Вы можете контролировать это при помощи настроек своего браузера. При дальнейшем использовании данного сайта, вы подтверждаете свое согласие на использование файлов cookie.