В настоящее время данная статья на русском языке не доступна.

 

Tegoroczne seminarium letnie (21 września do 4 października 2015) było wyjątkowym wydarzeniem w naszej historii ze względu na czas, miejsce i nauczyciela.

Wyjątkowy czas, bo zbiegło się z obchodami dwudziestolecia istnienia Centrum w Grabniku. Wyjątkowe miejsce, bo spotkania odbywały się u stóp nowego wielkiego posągu Buddy. Wyjątkowy nauczyciel, bo zaszczycił nas swoją obecnością Jego Eminencja Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze.

Seminarium rozpoczęło się trzydniowymi modlitwami Szóstego Kagju Mynlam Polska. Relację z tego wydarzenia można znaleźć na stronie z historią Kagju Mynlam.

Przez następne czternaście dni cieszyliśmy się głębokimi naukami i abhiszekami udzielanymi przez Jego Eminencję Sangje Njenpę Rinpoczego. Część wykładów prowadził też, w niezwykle inspirujący sposób, Khenpo Lama Osung z klasztoru Bencien. Ponadto na terenie Centrum przebywał w tym czasie Czcigodny Sangter Rinpocze, który czuł się na tyle lepiej, że nawet mógł wziąć udział w ceremonii ofiarowania mandali na tron Jego Świątobliwości Karmapy.

Kulminacyjnym punktem programu była ceremonia poświęcenia (tyb. rabne) wielkiego posągu Buddy, który szczęśliwie dzięki pomocy wielu przyjaciół udało nam się na czas złożyć i wypełnić. Połączyliśmy ją z obchodami dwudziestolecia Centrum - były przemowy, tort, amatorski teatr z Łotwy przedstawiający historię życia Milarepy, a wieczorem wspólna zabawa i tańce.

Jego Eminencja Sangje Njenpa Rinpocze, który sponsorował wykonanie i transport posągu do Polski, w swej bezmiernej dobroci obiecał nam, że zamówi w Nepalu i prześle do Grabnika jeszcze dodatkowe elementy: ozdoby na granitowy postument, baldachim nad głowę Buddy i brokatowe ozdoby na filary, a w przyszłości dodatkowe posągi, które powinny towarzyszyć Buddzie (są to dwaj główni uczniowie Buddy: Siariputra i Maudgaljajana).

 

Zob. też film wideo z tegorocznym wykładem Jego Eminencji Sangje Njenpy Rinpoczego na temat właściwego poglądu:


МЫ В СОЦИАЛЬНЫХ СЕТЯХ
НАШИ ЮТУБ-КАНАЛЫ
КАЛЕНДАРЬ МЕРОПРИЯТИЙ
СДЕЛАТЬ ПОДНОШЕНИЕ

Наш сайт использует файлы cookie. Вы можете контролировать это при помощи настроек своего браузера. При дальнейшем использовании данного сайта, вы подтверждаете свое согласие на использование файлов cookie.